Main Menu
User Menu

14. stíhací křídlo [1940-1942]

14th Pursuit Wing

     
Název:
Name:
14. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
14th Pursuit Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.01.1942
Nástupce:
Successor:
14. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1940-23.01.1942 Havajská letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.11.1940-17.12.1941 Wahiawa, Wheeler Field
17.12.1941-23.01.1942 Fort Shafter
Velitel:
Commander:
01.11.1940-07.05.1941 Burwell, Harvey S. (Colonel)
07.05.1941-23.01.1942 Davidson, Howard (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1940-23.01.1942 18. stíhací skupina (přepadová)
01.12.1940-23.01.1942 15. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-stihaci-kridlo-1940-1942-t139084#453231Verze : 0
MOD