Main Menu
User Menu

12. letecká divize, bombardovací [1948-1949]

12th Air Division, Bombardment 

     
Název:
Name:
12. letecká divize, bombardovací
Originální název:
Original Name:
12th Air Division, Bombardment
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1948
Předchůdce:
Predecessor:
12. bombardovací křídlo, lehké
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1949
Nástupce:
Successor:
12. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1948-01.07.1948 11. letecká armáda
01.07.1948-23.02.1949 1. letecká armáda
23.02.1949-27.06.1949 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.04.1948-27.06.1949 Cleveland, Cleveland Municipal Airport

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.04.1948-27.06.1949 322. bombardovací skupina (lehká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-letecka-divize-bombardovaci-1948-1949-t139071#453218Verze : 1
MOD