Main Menu
User Menu

12. bombardovací křídlo [1942-1944]

12th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
12. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
12th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
12. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
09.10.1944
Nástupce:
Successor:
12. bombardovací křídlo, lehké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.09.1942-DD.12.1942 8. letecká armáda
DD.12.1942-09.10.1944 8. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
08.09.1942-28.11.1942 Tampa, MacDill Army Airfield
15.12.1942-16.12.1942 Gourock
17.12.1942-12.01.1943 Chelveston cum Caldecott, US Army Air Force Station 105
12.01.1943-09.10.1944 Marks Hall

Velitel:
Commander:
08.09.1942-09.09.1942 ?, ? ( ? )
10.09.1942-24.09.1942 Flemmons, Leonard B. Jr (Second Lieutenant)
24.09.1942-17.11.1942 Green, George M. (Major)
17.11.1942-25.11.1942 Silleck, Henry G. (Major)
25.11.1942-19.01.1943 Dawson, Thomas L. (Major)
20.01.1943-09.10.1944 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-bombardovaci-kridlo-1942-1944-t139069#453216Verze : 0
MOD