Main Menu
User Menu

552. letecké křídlo výstrahy a uvědomování [1976-1983]

552nd Airborne Warning and Control Wing

     
Název:
Name:
552. letecké křídlo výstrahy a uvědomování
Originální název:
Original Name:
552nd Airborne Warning and Control Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.05.1976
Předchůdce:
Predecessor:
552. letecká skupina včasné výstrahy a uvědomování
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1983
Nástupce:
Successor:
552. letecká divize výstrahy a uvědomování
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1976-01.10.1983 Velitelství taktického letectva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1976-29.08.1979 Piotrowski, John L. (Major General)
29.08.1979-20.07.1981 Eddins, Neil L. (Brigadier General)
20.07.1981-16.09.1982 Holmes, Jerry D. (Colonel)
16.09.1982-01.10.1983 James, William K. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/552-letecke-kridlo-vystrahy-a-uvedomovani-1976-1983-t138930#453077Verze : 0
MOD