Main Menu
User Menu

505. skupina navádění letadel a včasné výstrahy [1947-1952]

505th Aircraft Control and Warning Group

     
Název:
Name:
505. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
Originální název:
Original Name:
505th Aircraft Control and Warning Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.05.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.02.1952
Nástupce:
Successor:
505. taktická řidicí skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.05.1947-16.11.1949 4. letecká armáda
16.11.1949-06.02.1952 25. letecká divize (obranná)
Dislokace:
Deployed:
21.05.1947-12.01.1948 Tacoma, McChord Field
12.01.1948-26.09.1949 Tacoma, McChord AFB
26.09.1949-25.06.1951 Silver Lake
25.06.1951-06.02.1952 Tacoma, McChord AFB
Velitel:
Commander:
21.05.1947-16.09.1948 Kingham, Arthur R. (Lieutenant Colonel)
16.09.1948-DD.02.1949 Green, Peter D. (Lieutenant Colonel)
DD.02.1949-22.07.1949 Bodle, John E. (Colonel)
22.07.1949-16.12.1950 McNitt, James R. (Colonel)
16.12.1950-DD.07.1951 Vincent, Clinton D. (Colonel)
DD.07.1951-DD.10.1951 Dudney, John F. (Lieutenant Colonel)
DD.10.1951-06.02.1952 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/505-skupina-navadeni-letadel-a-vcasne-vystrahy-1947-1952-t138879#453026Verze : 0
MOD