Main Menu
User Menu

459. taktické transportní křídlo [1971-1986]

459th Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
459. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
459th Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1971
Předchůdce:
Predecessor:
459. vojenské transportní křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1986
Nástupce:
Successor:
459. vojenské transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.06.1971-08.10.1976 ?
08.10.1976-01.07.1986 14. letecká armáda (rezervná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
29.06.1971-14.06.1973 Crandall, William J. (Brigadier General)
14.06.1973-01.07.1975 Dillon, Edward (Brigadier General)
01.07.1975-16.07.1975 Bourassa, Joseph W. (Colonel)
16.07.1975-15.06.1978 Haugen, Donald E. (Brigadier General)
15.06.1978-01.07.1986 Jones, Charles E. III (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.07.1971-01.12.1974 919. taktická transportní skupina
25.04.1973-01.01.1976 920. taktická transportní skupina
08.01.1976-01.07.1986 913. taktická transportní skupina
15.03.1976-01.07.1981 927. taktická transportní skupina
01.04.1981-01.07.1981 910. taktická stíhací skupina
01.04.1981-01.07.1986 910. taktická transportní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/459-takticke-transportni-kridlo-1971-1986-t138848#452995Verze : 0
MOD