Main Menu
User Menu

435. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1952]

435th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
435. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
435th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1952
Nástupce:
Successor:
435. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1949-02.03.1951 14. letecká armáda
02.03.1951-01.06.1951 Velitelství taktického letectva
01.06.1951-01.12.1952 18. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
26.06.1949-01.12.1952 Miami, Miami International Airport
Velitel:
Commander:
DD.MM.1949-DD.05.1950 Hickam, Laurence B. (Colonel)
DD.05.1950-19.12.1951 Casey, Maurice F. (Colonel)
19.12.1951-24.10.1952 Daniel, James L. Jr (Colonel)
24.10.1952-01.12.1952 Frazier, William J. Jr (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/435-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1952-t138784#452931Verze : 0
MOD