Main Menu
User Menu

433. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1955-1967]

433rd Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
433rd Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1967
Nástupce:
Successor:
433. taktické transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1955-25.03.1958 14. letecká armáda
25.03.1958-01.09.1960 10. letecká armáda
01.09.1960-01.07.1967 Záložní oblast 4. letecké armády
Dislokace:
Deployed:
18.05.1955-01.11.1960 San Antonio, Brooks Air Force Base
01.11.1960-01.07.1967 San Antonio, Kelly AFB
Velitel:
Commander:
18.05.1955-07.11.1960 Foster, John H. (Brigadier General)
07.11.1960-21.11.1961 Marchbanks, Tom E. Jr (Lieutenant Colonel)
21.11.1961-26.06.1962 Zeller, Roger L. (Brigadier General)
26.06.1962-01.07.1967 Marchbanks, Tom E. Jr (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.05.1955-14.04.1959 433. skupina pro přepravu jednotek, střední
18.03.1963-01.07.1963 916. skupina pro přepravu jednotek, težká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/433-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1955-1967-t138769#452916Verze : 0
MOD