Main Menu
User Menu

347. taktické stíhací křídlo [1967-1972]

347th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
347. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
347th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.12.1967
Předchůdce:
Predecessor:
347. stíhací křídlo pro každé počasí
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1972
Nástupce:
Successor:
347. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.12.1967-15.01.1968 ?
15.01.1968-15.05.1971 5. letecká armáda
15.05.1971-31.10.1972 832. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
15.01.1968-15.05.1971 Fussa, Yokota AB
15.05.1971-31.10.1972 Mountain Home, Mountain Home AFB
Velitel:
Commander:
21.12.1967-14.01.1968 -, - (-)
15.01.1968-23.01.1968 Douglas, Paul P. Jr (Colonel)
23.01.1968-29.01.1968 McDonald, Allen K. (Colonel)
29.01.1968-03.09.1969 Carhart, Thomas M. (Colonel)
03.09.1969-05.07.1970 Jarvis, Irby B. Jr (Colonel)
05.07.1970-15.07.1970 Craig, William L. (Colonel)
15.07.1970-15.05.1971 Ross, Donald H. (Brigadier General)
15.05.1971-10.12.1971 Warren, Henry L. (Brigadier General)
10.12.1971-31.10.1972 Clark, Lynwood E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/347-takticke-stihaci-kridlo-1967-1972-t138705#452852Verze : 0
MOD