Main Menu
User Menu

347. stíhací křídlo, pro každé počasí [1948-1950]

347th Fighter Wing, All Weather

     
Název:
Name:
347. stíhací křídlo, pro každé počasí
Originální název:
Original Name:
347th Fighter Wing, All Weather
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
347. stíhací křídlo pro každé počasí
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1948-20.01.1950 315. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.08.1948-15.10.1948 Fukuoka, Itazuke Air Base /
15.10.1948-03.05.1949 Hōfu, Bofu Airfield /
03.05.1949-20.01.1950 Ashiya, Ashiya Air Base /

Velitel:
Commander:
18.08.1948-21.01.1949 Cooper, Daniel A. (Colonel)
21.01.1949-03.05.1949 McCarten, Robert D. (Colonel)
03.05.1949-23.06.1949 Cooper, Daniel A. (Colonel)
23.06.1949-20.01.1950 Zoller, Virgil L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1948-20.01.1950 347. stíhací skupina (pro každé počasí)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/347-stihaci-kridlo-pro-kazde-pocasi-1948-1950-t138703#452850Verze : 1
MOD