Main Menu
User Menu

72. strategické průzkumné křídlo, těžké [1952-1955]

72nd Strategic Reconnaissance Wing, Heavy

     
Název:
Name:
72. strategické průzkumné křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
72nd Strategic Reconnaissance Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1955
Nástupce:
Successor:
72. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.10.1955 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-01.10.1955 Aguadilla, Ramey AFB
Velitel:
Commander:
16.06.1952-29.04.1953 Kalberer, Alfred F. (Brigadier General)
29.04.1953-22.05.1953 Cloyd, Virgil M. (Colonel)
22.05.1953-24.05.1953 Ruark, William E. Jr (Colonel)
24.05.1953-10.06.1953 Kalberer, Alfred F. (Brigadier General)
10.06.1953-30.06.1953 Cloyd, Virgil M. (Colonel)
30.06.1953-07.07.1953 Prasse, Frederick T. (Colonel)
07.07.1953-11.07.1953 Cloyd, Virgil M. (Colonel)
11.07.1953-02.07.1955 Kalberer, Alfred F. (Brigadier General)
02.07.1955-01.10.1955 Harrison, Bertram C. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/72-strategicke-pruzkumne-kridlo-tezke-1952-1955-t138548#452695Verze : 0
MOD