Main Menu
User Menu

70. strategické průzkumné křídlo [1953-1961]

70th Strategic Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
70. strategické průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
70th Strategic Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1961
Nástupce:
Successor:
70. bombardovací křídlo, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.01.1955-01.08.1955 2. letecká armáda
24.01.1955-19.10.1955 dočasně podřízeno : 801. letecká divize
01.08.1955-25.06.1962 825. letecká divize
26.10.1956-17.12.1956 dočasně podřízeno : 5. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
24.01.1955-25.10.1961 Jacksonville, Little Rock AFB
Velitel:
Commander:
24.01.1955-14.02.1955 Hess, Lester C. (Colonel)
14.02.1955-14.04.1955 Gaby, Lewis P. (Major)
14.04.1955-10.05.1955 Harwell, Albert S. Jr (Lieutenant Colonel)
10.05.1955-26.06.1955 Hess, Lester C. (Colonel)
26.06.1955-26.05.1958 Burke, William (Colonel)
26.05.1958-06.08.1958 Tower, Donald O. (Colonel)
06.08.1958-01.04.1960 Kunkel, John H. Jr (Colonel)
01.04.1960-16.04.1960 Tedder, Irby V. (Colonel)
16.04.1960-04.05.1961 Britt, James O. (Colonel)
04.05.1961-25.10.1961 Glober, George E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/70-strategicke-pruzkumne-kridlo-1953-1961-t138501#452648Verze : 0
MOD