Main Menu
User Menu

60. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1958]

60th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
60th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.11.1949
Předchůdce:
Predecessor:
60. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1958
Nástupce:
Successor:
60. vojenské transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.09.1949-21.01.1951 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
21.01.1951-01.08.1955 12. letecká armáda
01.04.1954-31.07.1955 dočasně podřízeno : 322. letecká divize (bojová přepravní)
01.08.1955-25.09.1958 322. letecká divize (bojová přepravní)
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-02.06.1951 Wiesbaden, Wiesbaden Air Base /
02.06.1951-15.10.1955 Frankfurt am Main, Rhein-Main AB /
15.10.1955-25.09.1958 Crucey, Dreux-Louvilliers Air Base
Velitel:
Commander:
08.10.1949-03.04.1950 Wittkop, Hilbert M. (Colonel)
03.04.1950-02.06.1951 Roberts, James J. Jr (Colonel)
02.06.1951-13.07.1952 Strickland, Auby C. (Colonel)
13.07.1952-01.11.1953 Kelly, Laurence B. (Colonel)
01.11.1953-01.08.1955 Bishop, Harry S. (Colonel)
01.08.1955-13.02.1956 Box, Clyde (Colonel)
14.02.1956-21.05.1956 ?, ? ( ? )
22.05.1956-DD.07.1958 Churchill, Randolph E. (Colonel)
DD.07.1958-25.09.1958 Ingram, James W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.11.1948-16.11.1949 60. letištní skupina
16.11.1949-25.09.1958 60. letištní skupina
16.11.1949-12.03.1957 60. skupina pro přepravu jednotek, střední
16.11.1949-12.03.1957 60. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/60-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1958-t138497#452644Verze : 0
MOD