Main Menu
User Menu

51. stíhací křídlo [1948-1950]

51st Fighter Wing

     
Název:
Name:
51. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
51st Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1950
Nástupce:
Successor:
51. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1948-01.12.1948 1. letecká divize
01.12.1948-16.05.1949 13. letecká armáda
16.05.1949-01.02.1950 20. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.08.1948-01.02.1950 Naha, Naha Air Base /

Velitel:
Commander:
18.08.1948-25.03.1949 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
25.03.1949-01.04.1949 Egan, John W. (Colonel)
01.04.1949-19.09.1949 Montgomery, Richard M. (Colonel)
19.09.1949-01.02.1950 Weltman, John W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1948-01.02.1950 51. skupina údržby a zásobování
18.08.1948-01.02.1950 51. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/51-stihaci-kridlo-1948-1950-t138458#452604Verze : 0
MOD