Main Menu
User Menu

36. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

36th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
36. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
36th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
36. denní stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
36. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.07.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
08.07.1958-14.11.1959 dočasně podřízeno: Vzdušné síly Spojených států v Evropě
15.11.1959-01.10.1991 17. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.07.1958-01.10.1991 Bitburg, Bitburg AB /
Velitel:
Commander:
08.07.1958-10.06.1960 Putnam, Walter B. (Brigadier General)
10.06.1960-18.07.1960 Berry, James D. (Colonel)
18.07.1960-11.06.1963 Delashaw, Robert L. (Brigadier General)
11.06.1963-11.07.1963 Buckner, John H. (Colonel)
11.07.1963-22.08.1964 Blood, Gordon F. (Brigadier General)
22.08.1964-06.08.1966 Hackler, James F. Jr (Colonel)
06.08.1966-12.05.1967 Cassiday, Benjamin B. Jr (Colonel)
12.05.1967-26.03.1968 Pattillo, Charles C. (Colonel)
26.03.1968-15.05.1968 Secino, Joseph C. (Colonel)
15.05.1968-15.06.1969 Cross, Richard G. Jr (Colonel)
15.06.1969-19.11.1969 Rauscher, Forrest L. (Colonel)
19.11.1969-08.10.1971 Robertson, Edwin W. II (Brigadier General)
08.10.1971-25.05.1972 Rogers, Billy F. (Colonel)
25.05.1972-31.07.1974 Payne, Don H. (Brigadier General)
31.07.1974-31.05.1978 Kyler, Frederick C. (Brigadier General)
31.05.1978-28.02.1979 Smith, Perry M. (Colonel)
28.02.1979-15.01.1981 Campbell, Harold N. (Colonel)
15.01.1981-12.07.1982 Anderson, Marcus A. (Colonel)
12.07.1982-26.03.1984 Craft, Richard L. (Colonel)
26.03.1984-25.01.1985 Keith, Larry R. (Brigadier General)
25.01.1985-19.08.1987 Robinson, Peter D. (Colonel)
19.08.1987-22.01.1988 Warden, John A. III (Colonel)
22.01.1988-04.10.1989 Cliver, Jeffrey G. (Colonel)
04.10.1989-11.07.1991 Judd, John A. (Colonel)
11.07.1991-01.10.1991 Keys, Ronald E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.07.1958-08.07.1959 32. taktická stíhací peruť
08.07.1959-08.04.1960 32. přepadová stíhací peruť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/36-takticke-stihaci-kridlo-1958-1991-t138408#452554Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/36th-Tactical-Fighter-Wing-t138408#452554Version : 0
MOD