Main Menu
User Menu

33. stíhací křídlo [1947-1950]

33rd Fighter Wing

     
Název:
Name:
33. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
33rd Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
33. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1947-01.12.1948 8. letecká armáda
17.11.1947-15.11.1948 dočasně podřízeno : 509. bomardovací křídlo, velmi těžké
01.12.1948-01.09.1950 1. letecká armáda
10.11.1949-20.01.1950 dočasně podřízeno : ?
Dislokace:
Deployed:
05.11.1947-12.01.1948 Roswell, Roswell Air Force Base
12.01.1948-16.11.1948 Roswell, Walker Air Force Base
16.11.1948-20.01.1950 Mashpee, Otis Air Force Base
Velitel:
Commander:
05.11.1947-DD.01.1948 Smith, Joseph C. (Lieutenant Colonel)
DD.01.1948-23.05.1949 Atkinson, Gwen G. (Colonel)
23.05.1949-20.01.1950 Agan, Arthur C. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.11.1947-20.01.1950 33. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/33-stihaci-kridlo-1947-1950-t138384#452530Verze : 0
MOD