Main Menu
User Menu

31. doprovodné stíhací křídlo [1950-1953]

31st Fighter-Escort Wing

     
Název:
Name:
31. doprovodné stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
31st Fighter-Escort Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.07.1950
Předchůdce:
Predecessor:
31. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1953
Nástupce:
Successor:
31. strategické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1950-14.03.1951 2. letecká armáda
14.03.1951-01.07.1952 40. letecká divize
01.07.1952-01.04.1957 40. letecká divize
10.07.1952-11.10.1952 dočasně podřízeno : 39. letecká divize (obranná)
Dislokace:
Deployed:
16.07.1950-20.01.1953 Albany, Turner Air Force Base
Velitel:
Commander:
16.07.1950-26.12.1950 Snavely, Eugene H. (Colonel)
26.12.1950-10.03.1951 Gillem, Alvan C. II (Colonel)
10.03.1951-14.03.1951 Snavely, Eugene H. (Colonel)
14.03.1951-09.04.1951 Stapleton, Carl W. (Colonel)
09.04.1951-01.05.1951 Lenfrost, Charles W. (Lieutenant Colonel)
01.05.1951-27.05.1951 Schilling, David C. (Colonel)
27.05.1951-22.06.1951 Lenfrost, Charles W. (Lieutenant Colonel)
22.06.1951-01.07.1951 Dunham, William D. (Lieutenant Colonel)
01.07.1951-20.07.1951 Johnson, Gerald W. (Lieutenant Colonel)
20.07.1951-20.01.1953 Schilling, David C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.07.1950-16.06.1952 31. doprovodná stíhací skupina
16.07.1950-10.02.1951 31. skupina údržby a zásobování
14.02.1952-16.06.1952 31. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/31-doprovodne-stihaci-kridlo-1950-1953-t138377#452523Verze : 1
MOD