Main Menu
User Menu

17. bombardovací křídlo, lehké [1952-1955]

17th Bombardment Wing, Light

     
Název:
Name:
17. bombardovací křídlo, lehké
Originální název:
Original Name:
17th Bombardment Wing, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1955
Nástupce:
Successor:
17. bombardovací křídlo, taktické
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.05.1952-01.04.1955 5. letecká armáda
01.04.1955-01.10.1955 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
10.05.1952-10.10.1954 Busan, Pusan East Air Base (K-9)
10.10.1954-20.03.1955 Yonago, Miho Air Base
01.04.1955-01.10.1955 Mary Esther, Hurlburt Field
Velitel:
Commander:
10.05.1952-03.06.1952 Fletcher, Albert W. (Colonel)
03.06.1952-07.10.1952 Nye, Glen C. (Colonel)
07.10.1952-10.10.1952 Lindley, William C. Jr (Colonel)
10.10.1952-DD.08.1953 Wasem, Clinton C. (Colonel)
DD.08.1953-DD.09.1953 Campbell, Murdoch W. (Colonel)
DD.09.1953-08.07.1954 Tatum, Daniel F. (Colonel)
08.07.1954-04.08.1954 Hughes, George D. (Colonel)
04.08.1954-04.09.1954 Williamson, Walter H. (Colonel)
04.09.1954-10.09.1954 Hughes, George D. (Colonel)
10.09.1954-01.10.1955 Bronson, Howard F. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/17-bombardovaci-kridlo-lehke-1952-1955-t138312#452457Verze : 2
MOD