Main Menu
User Menu

5. křídlo [1991-1992]

5th Wing

     
Název:
Name:
5. křídlo
Originální název:
Original Name:
5th Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1991
Předchůdce:
Predecessor:
5. bombardovací křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1992
Nástupce:
Successor:
5. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.06.1991-01.09.1991 15. letecká armáda
01.09.1991-01.06.1992 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1991-01.06.1992 Minot, Minot AFB

Velitel:
Commander:
01.09.1991-31.10.1991 Young, David L. (Colonel)
31.10.1991-01.06.1992 Hodges, William R. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1991-01.06.1992 5. logistická skupina
01.09.1991-01.06.1992 5. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/5-kridlo-1991-1992-t138251#452395Verze : 0
MOD