Main Menu
User Menu

20. stíhací skupina [1929-1939]

20th Pursuit Group

     
Název:
Name:
20. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
20th Pursuit Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1929
Předchůdce:
Predecessor:
20. balónová skupina
Datum zániku:
Disbanded:
06.12.1939
Nástupce:
Successor:
20. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1930-DD.10.1932 9. sborová oblast
DD.10.1932-01.03.1935 4. sborová oblast
01.03.1935-DD.11.1939 3. křídlo
DD.11.1939-06.12.1939 1. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
15.11.1930-31.10.1932 Rancho Cordova, Mather Field
31.10.1932-19.11.1939 Bossier City, Barksdale Field
19.11.1939-06.12.1939 Sunnyvale, Moffett Field

Velitel:
Commander:
15.11.1930-14.10.1932 Tinker, Clarence L. (Major)
14.10.1932-31.10.1932 Boland, Thomas (Captain)
DD.09.1937-06.12.1939 Hoyt, Ross G. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-skupina-1929-1939-t136769#450912Verze : 2
MOD