Main Menu
User Menu

18. stíhací-bombardovací skupina [1950-1957]

18th Fighter-Bomber Group

     
Název:
Name:
18. stíhací-bombardovací skupina
Originální název:
Original Name:
18th Fighter-Bomber Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
18. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1957
Nástupce:
Successor:
18. taktická stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-01.10.1957 18. stíhací bombardovací křídlo
28.07.1950-03.08.1950 dočasně podřízena : 5. letecká armáda
04.08.1950-30.11.1950 dočasně podřízena : ?
01.11.1954-09.11.1954 dočasně podřízena : 20. letecká armáda
03.09.1955-30.09.1955 dočasně podřízena : ?
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-28.07.1950 City of Angeles, Clark Air Force Base
28.07.1950-08.08.1950 Taegu, Taegu Air Base (K-2)
08.08.1950-08.09.1950 Ashiya, Ashiya Air Base /
08.09.1950-21.11.1950 Busan, Pusan East Air Base (K-9)
21.11.1950-01.12.1950 Pyongyang East
01.12.1950-09.12.1950 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
24.03.1951-08.05.1951 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
08.05.1951-09.08.1951 Seoul AB
01.10.1951-01.06.1952 Hoengsong
02.06.1952-11.01.1953 Hoengsong
11.01.1953-01.11.1954 Pyeongtaek, Osan-Ni AB
01.11.1954-01.10.1957 Kadena, Kadena Air Base
29.01.1955-16.02.1955 Chai-Yi
19.08.1951-30.09.1951 Seoul AB
03.09.1955-30.09.1955 Chai-Yi

Velitel:
Commander:
20.01.1950-16.06.1950 Norman, Henry H. Jr (Lieutenant Colonel)
16.06.1950-20.02.1951 Wintermute, Ira L. (Colonel)
20.02.1951-25.05.1951 Cox, Homer M. (Lieutenant Colonel)
25.05.1951-05.06.1951 McBride, William P. (Colonel)
05.06.1951-10.11.1951 Saltsman, Ralph H. Jr (Colonel)
10.11.1951-30.11.1951 Lawrence, Henry W. (Lieutenant Colonel)
30.11.1951-17.05.1952 Levenson, Seymour M. (Colonel)
17.05.1952-25.11.1952 Brinson, Sheldon S. (Colonel)
25.11.1952-24.01.1953 Freund, Albert J. Jr (Lieutenant Colonel)
24.01.1953-17.12.1953 Martin, Maurice L. (Colonel)
17.12.1953-01.02.1954 Rathbun, Edward L. (Lieutenant Colonel)
01.02.1954-24.05.1954 Buckner, John H. (Colonel)
24.05.1954-07.09.1954 Rathbun, Edward L. (Lieutenant Colonel)
07.09.1954-09.11.1954 Adams, Nathan J. (Colonel)
09.11.1954-01.01.1955 Patton, Clifford P. (Lieutenant Colonel)
01.01.1955-22.07.1955 Hoeper, Paul E. (Colonel)
22.07.1955-21.11.1955 Andres, Joseph E. (Lieutenant Colonel)
21.11.1955-31.01.1957 Moon, Leon C. (Colonel)
01.02.1957-01.10.1957 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-bombardovaci-skupina-1950-1957-t136738#450881Verze : 2
MOD