Main Menu
User Menu

18. stíhací skupina [1944-1950]

18th Fighter Group

     
Název:
Name:
18. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
18th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1944
Předchůdce:
Predecessor:
18. stíhací skupina, dvoumotorových letadel
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
18. stíhací-bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1944-15.03.1946 13. velitelství stíhacího letectva
15.03.1946-01.05.1947 85. stíhací křídlo
01.05.1947-14.08.1948 13. letecká armáda [1943-RRRR ]
14.08.1948-20.01.1950 18. stíhací křídlo
20.01.1950-01.10.1957 18. stíhací bombardovací křídlo
16.05.1949-16.12.1949 dočasně podřízena : 13. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
23.08.1944-13.01.1945 Mar, Letiště Sansapor /
13.01.1945-01.03.1945 Lingayen, Lingayen Airfield /
01.03.1945-04.05.1945 San Jose, McGuire Field /
04.05.1945-10.11.1945 Zamboanga
10.11.1945-DD.03.1946 Puerto Princesa, Puerto Princesa Airfield /
DD.03.1946-16.09.1947 Floridablanca, Floridablanca Airfield
16.09.1947-25.03.1948 City of Angeles, Army Air Base Clark Field
26.03.1948-20.01.1950 City of Angeles, Clark Air Force Base
Velitel:
Commander:
08.07.1944-24.05.1945 Adams, Milton B. (Lieutenant Colonel)
24.05.1945-01.08.1945 Donicht, Harry N. (Colonel)
01.08.1945-18.10.1945 Harris, Bill (Lieutenant Colonel)
18.10.1945-04.04.1946 Grumbles, Wilbur J. (Lieutenant Colonel)
04.04.1946-07.08.1946 Haugen, Victor R. (Lieutenant Colonel)
07.08.1946-25.03.1947 Boushey, Homer A. (Colonel)
26.03.1947-14.09.1947 -, - (-)
15.09.1947-01.10.1947 Taylor, Kenneth M. (Major)
01.10.1947-03.09.1948 Kruzel, Joseph J. (Lieutenant Colonel)
03.09.1948-24.07.1949 Malcolm, Marion (Colonel)
24.07.1949-20.01.1950 Norman, Henry H. Jr (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-skupina-1944-1950-t136734#450877Verze : 4
MOD