Main Menu
User Menu

18. stíhací skupina (přepadová) [1939-1942]

18th Pursuit Group (Interceptor)

     
Název:
Name:
18. stíhací skupina (přepadová)
Originální název:
Original Name:
18th Pursuit Group (Interceptor)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
18. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1942
Nástupce:
Successor:
18. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.12.1939-01.11.1940 Havajský department
01.11.1940-23.01.1942 14. stíhací křídlo
23.01.1942-15.05.1942 7. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
06.12.1939-15.05.1942 Wahiawa, Wheeler Field
Velitel:
Commander:
22.03.1940-07.12.1941 Walker, Kenneth M. (Major)
07.12.1941-DD.12.1941 Morgan, William R. (Major)
DD.12.1941-15.05.1942 Tyer, Aaron W. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-skupina-prepadova-1939-1942-t136730#450873Verze : 0
MOD