Main Menu
User Menu

14. stíhací skupina [1946-1949]

14th Fighter Group 

     
Název:
Name:
14. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
14th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1946
Předchůdce:
Predecessor:
14. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
02.10.1949
Nástupce:
Successor:
14. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.11.1946-15.08.1947 1. letecká armáda
15.08.1947-02.10.1949 14. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
20.11.1946-DD.MM.RRRR Bangor, Dow Army Airfield
DD.MM.RRRR-02.10.1949 Bangor, Dow Air Force Base

Velitel:
Commander:
24.12.1946-07.01.1948 Chick, Lewis W. Jr (Lieutenant Colonel)
07.01.1948-DD.07.1949 Stetson, Loring F. Jr (Colonel)
DD.07.1949-DD.08.1949 McHenry, George A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-stihaci-skupina-1946-1949-t136717#450860Verze : 3
MOD