Main Menu
User Menu

10. transportní skupina [1937-1942]

10th Transport Group

     
Název:
Name:
10. transportní skupina
Originální název:
Original Name:
10th Transport Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.05.1937
Předchůdce:
Predecessor:
1. transportní skupina
10. pozorovací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
04.07.1942
Nástupce:
Successor:
10. skupina pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.05.1937-08.01.1941 ?
08.01.1941-04.07.1942 50. transportní křídlo
Dislokace:
Deployed:
20.05.1937-20.06.1938 Fairborn, Patterson Field
20.06.1938-17.01.1941 Fairborn, Wright Field
17.01.1941-25.05.1942 Fairborn, Patterson Field
25.05.1942-04.07.1942 Milwaukee County Aprt
Velitel:
Commander:
20.05.1937-07.06.1937 ?, ? ( ? )
08.06.1937-DD.06.1938 Bevins, Hugh A. (Major)
DD.06.1938-DD.MM.1939 Whitten, Lyman (Captain)
DD.MM.1939-DD.01.1941 Borum, Fred (Major)
DD.01.1941-02.09.1941 Woodbury, Murray E. (Captain)
02.09.1941-01.04.1942 Graff, Theodore Q. (Captain)
01.04.1942-04.07.1942 Beach, Maurice (Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/10-transportni-skupina-1937-1942-t136700#450843Verze : 0
MOD