Main Menu
User Menu

5. skupina (smíšená) [1922-1938]

5th Group (Composite)

     
Název:
Name:
5. skupina (smíšená)
Originální název:
Original Name:
5th Group (Composite)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1922
Předchůdce:
Predecessor:
5. skupina (stíhací a bombardovací)
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1938
Nástupce:
Successor:
5. bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1922-01.05.1931 ?
01.05.1931-01.09.1937 18. smíšené křídlo
01.09.1937-DD.03.1938 18. křídlo
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1922-DD.03.1938 Honolulu, Luke Field
Velitel:
Commander:
17.07.1922-01.11.1922 Peabody, George H. (Major)
01.11.1922-16.01.1923 Stratemeyer, George E. (Major)
16.01.1923-13.04.1923 Olds, Robert (Captain)
13.04.1923-11.08.1923 Gorman, Karl H. (Captain)
11.08.1923-07.04.1924 Lovell, George E. Jr (Major)
07.04.1924-09.01.1926 Krogstad, Arnold N. (Major)
09.01.1926-26.05.1926 Lovell, George E. Jr (Major)
26.05.1926-26.08.1926 Miller, Henry J. F. (Major)
26.08.1926-24.05.1929 Nostrand, Percy E. Van (Major)
21.08.1929-17.06.1932 Kirby, Maxwell (Major)
17.06.1932-23.09.1932 Powell, James F. (Captain)
23.09.1932-26.10.1934 Dixon, Vincent B. (Major)
26.10.1934-12.01.1935 Hayes, Wolcott P. (Captain)
12.01.1935-DD.10.1936 Duncan, Asa N. (Major)
DD.10.1936-DD.03.1938 Harmon, Millard F. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1923-DD.MM.RRRR 72. bombardovací peruť
24.06.1932-12.10.1938 72. bombardovací peruť

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/5-skupina-smisena-1922-1938-t136634#450777Verze : 0
MOD


Tři stroje 5. smíšené skupiny vzlétají z Luke Field na Fordově ostrově, Havaj 1933. V pozadí přístav Pearl Harbor.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/461832
URL : https://www.valka.cz/5-skupina-smisena-1922-1938-t136634#461836Verze : 0
MOD