Main Menu
User Menu

3. bombardovací skupina (střemhlavá) [1942-1943]

3rd Bombardment Group (Dive) 

     
Název:
Name:
3. bombardovací skupina (střemhlavá)
Originální název:
Original Name:
3rd Bombardment Group (Dive)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
3. bombardovací skupina (lehká)
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1943
Nástupce:
Successor:
3. bombardovací skupina (lehká)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.09.1942-25.05.1943 5. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
10.03.1942-28.01.1943 Charters Towers, Breddan Airfield
28.01.1943-20.05.1943 Port Moresby, Kila Airfield
20.05.1943-25.05.1943 Dobodura, Dobodura Airfield Complex /
Velitel:
Commander:
02.04.1942-26.10.1942 Davies, John H. (Colonel)
26.10.1942-28.04.1943 Strickland, Robert F. (Lieutenant Colonel)
28.04.1943-25.05.1943 Hall, Donald P. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-bombardovaci-skupina-stremhlava-1942-1943-t136593#450736Verze : 1
MOD