Main Menu
User Menu

2. bombardovací skupina, velmi těžká [1946-1948]

2nd Bombardment Group, Very Heavy

     
Název:
Name:
2. bombardovací skupina, velmi těžká
Originální název:
Original Name:
2nd Bombardment Group, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
2. bombardovací skupina, těžká
Datum zániku:
Disbanded:
12.07.1948
Nástupce:
Successor:
2. bombardovací skupina, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1947-24.09.1947 Velitelství strategického letectva
24.09.1947-05.11.1947 8. letecká armáda
05.11.1947-12.07.1948 2. bombardovací křídlo, velmi těžké
05.11.1947-12.07.1948 dočasně podřízena 43. bombardovacímu křídlu, velmi těžkému
12.07.1948-16.06.1952 2. bombardovací křídlo, střední
Dislokace:
Deployed:
01.07.1947-24.09.1947 Camp Springs, Andrews Field
Velitel:
Commander:
01.07.1947-23.09.1947 -, - (-)
24.09.1947-12.07.1948 Bailey, Dalene E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-bombardovaci-skupina-velmi-tezka-1946-1948-t136586#450729Verze : 0
MOD