Main Menu
User Menu

2. skupina (bombardovací) [1921-1923]

2nd Group (Bombardment)

     
Název:
Name:
2. skupina (bombardovací)
Originální název:
Original Name:
2nd Group (Bombardment)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.03.1921
Předchůdce:
Predecessor:
1. denní bombardovací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
25.01.1923
Nástupce:
Successor:
2. bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.03.1921-DD.MM.1922 ?
DD.07.1922-25.01.1923 2. křídlo
Dislokace:
Deployed:
31.03.1921-01.07.1922 San Antonio, Kelly Field
01.07.1922-25.01.1923 Hampton, Langley Field

Velitel:
Commander:
31.03.1921-28.04.1921 Chisum, Jenner Y. (Major)
28.04.1921-20.07.1921 Danforth, Charles H. (Lieutenant Colonel)
20.07.1921-30.10.1921 Hall, Blackburn (Major)
30.10.1921-07.03.1922 Miller, Henry J. F. (Major)
07.03.1922-05.09.1922 Hall, Blackburn (Major)
05.09.1922-25.01.1923 Lawson, Walter R. (Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/2-skupina-bombardovaci-1921-1923-t136581#450724Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Group-Bombardment-t136581#450724Version : 0
MOD