Main Menu
User Menu

Lidový komisariát vojenských a námořních věcí [1923-1934]

People's Commissariat for Military and Naval Affairs / Народный комиссариат по военным и морским делам

     
Název:
Name:
Lidový komisariát vojenských a námořních věcí
Originální název:
Original Name:
Народный комиссариат по военным и морским делам
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.07.1923
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1934
Nástupce:
Successor:
Lidový komisariát obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
06.07.1923-20.07.1934 Rada lidových komisařů
Dislokace:
Deployed:
06.07.1923-20.07.1934 Moskva
Přednosta / náčelník:
Chief:
06.07.1923-26.01.1925 Trockij, Lev Davidovič
26.01.1925-31.10.1925 Frunze, Michail Vasiljevič
31.10.1925-20.07.1934 Vorošilov, Kliment Jefremovič
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.07.1923-20.07.1934 Ukrajinský vojenský okruh
17.08.1923-20.07.1934 Kavkazská armáda
DD.01.1925-20.07.1934 Správa vojenského letectva Dělnicko-rolnické rudé armády
02.10.1926-15.03.1934 Běloruský vojenský okruh

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/Lidovy-komisariat-vojenskych-a-namornich-veci-1923-1934-t120765#414066Verze : 0
MOD