Main Menu
User Menu

Vojenské velitelství Západ [1993-1994]

Military Command West

     
Název:
Name:
Vojenské velitelství Západ
Originální název:
Original Name:
Vojenské velitelství Západ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Západ
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1994
Nástupce:
Successor:
1. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-31.03.1994 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-31.03.1994 Tábor, ?

Velitel:
Commander:
01.01.1993-DD.02.1993 Grohman, Václav (Generálporučík)
DD.02.1993-DD.MM.RRRR Jura, Lubomír (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-DD.MM.RRRR 1. automobilní brigáda
01.01.1993-31.12.1993 1. brigáda materiálního zabezpečení
01.01.1993-31.03.1994 1. provozní prapor
01.01.1993-31.03.1994 1. spojovací brigáda
01.01.1993-DD.12.1993 1. vojenský záchranný pluk civilní obrany
01.01.1993-31.03.1994 1. ženijní brigáda
01.01.1993-31.03.1994 10. pontonová brigáda
01.01.1993-31.03.1994 11. ženijní brigáda
01.01.1993-DD.12.1993 12. vojenský záchranný pluk civilní obrany
01.01.1993-31.03.1994 15. pěší divize
01.01.1993-31.12.1993 2. mechanizovaná divize
01.01.1993-31.03.1994 71. prapor rychlého nasazení
01.01.1994-31.03.1994 1. protiletadlový raketový pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. pluk dálkových spojů

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Vojenske-velitelstvi-Zapad-1993-1994-t119351#454311Verze : 1
MOD