Main Menu
User Menu

3. dělostřelecká brigáda osobní gardy [1894-1917]

3-я артиллерийская лейб-гвардии бригада

     
Název:
Name:
3. dělostřelecká brigáda osobní gardy
Originální název:
Original Name:
3-я артиллерийская лейб-гвардии бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.12.1894
Předchůdce:
Predecessor:
3. gardová a granátnická dělostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
17.03.1917
Nástupce:
Successor:
3. gardová dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.12.1894-17.03.1917 3. gardová pěší divize
Dislokace:
Deployed:
19.12.1894-??.07.1914 Varšava /
??.07.1914-17.03.1917 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
19.12.1894-13.02.1895 Martjušev, Vladimir Konstantinovič (genmjr.)
13.02.1895-28.11.1896 Michajlov, Gavril Gavrilovič (genmjr.)
12.01.1897-19.04.1903 Fippius, Vladimír Ivanovič (genmjr.)
19.04.1903-21.06.1906 hrabě Barancov, Michail Alexandrovič (genmjr.)
04.07.1906-26.10.1907 Mingin, Josif Felixovič (genmjr.)
26.10.1907-25.11.1910 Schneider, Michail Dmitrijevič (genmjr.)
25.11.1910-31.12.1913 hrabě Dolivo-Dobrovolský-Jevdokimov, Viktor Viktorovič (genmjr.)
31.12.1913-27.05.1916 Burman, Andrej Vladimirovič (genmjr.)
27.05.1916-17.03.1917 Papa-Fjodorov, Michail Nikolajevič (genmjr.)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

19.12.1894-13.03.1895 1. baterie
19.12.1894-13.03.1895 2. baterie
19.12.1894-13.03.1895 3. baterie
19.12.1894-13.03.1895 7. baterie
19.12.1894-13.03.1895 8. baterie
19.12.1894-13.03.1895 9. baterie
13.03.1895-17.03.1917 I. oddíl (1., 2. a 3. baterie)
13.03.1895-28.08.1910 III. oddíl (7., 8. a 9. baterie)
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
Plukovní svátek - 19.07. - Den Převtělení Páně
Datumy jsou dle Gregoriánského kalendáře
Zdroje:
Sources:
https://regiment.ru/
www.ryadovoy.ru
URL : https://www.valka.cz/3-delostrelecka-brigada-osobni-gardy-1894-1917-t116164#402461Verze : 2
MOD