Main Menu
User Menu

Západní armádní skupina [1919-1919]

Western Army Group

     
Název:
Name:
Západní armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Západní armádní skupina
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.03.1919
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství československých vojsk na Slovensku
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1919
Nástupce:
Successor:
Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.03.1919-06.06.1919 Ministerstvo národní obrany
04.06.1919-10.10.1919 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
25.03.1919-10.10.1919 Bratislava, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
25.03.1919-01.06.1919 Piccione, Luigi Giuseppe (generálporučík legií)
01.06.1919-10.10.1919 Mittelhausser, Eugene Desiré Antoine (polní podmaršál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.03.1919-01.06.1919
01.06.1919-10.10.1919 Faucher, Louis-Eugene (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.03.1919-01.06.1919 7. československá střelecká divise
25.03.1919-10.10.1919 Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny
30.05.1919-20.10.1919 2. divise
01.06.1919-DD.08.1919 7. divise
DD.MM.1919-25.10.1919 12. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Boje na Slovensku 1919
Ježek, Zdeněk: Boj o Slovensko v letech 1918-1919. Praha 1928.
Kuthan, Pavel: V těžkých dobách. Praha, Corona - Ares 2010.
URL : https://www.valka.cz/Zapadni-armadni-skupina-1919-1919-t110821#389853Verze : 1
MOD