Main Menu
User Menu

Bombardovací skupina I/19 [1937-1940]

Groupe de Bombardement I/19

     
Název:
Name:
Bombardovací skupina I/19
Originální název:
Original Name:
Groupe de Bombardement I/19
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1940
Nástupce:
Successor:
GB I/19
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1937-15.04.1940 Escadre de Bombardement 19
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-DD.05.1939 Mérignac, Aéroport de Bordeaux-Mérignac /
DD.05.1939-DD.09.1939 severní Afrika
DD.09.1939-DD.01.1940 Biskra, Letiště Biskra /
DD.01.1940-21.05.1940 Casablanca, Aéroport de Anfa /
21.05.1940-25.05.1940 Alžír
25.05.1940-02.06.1940 Cazaux, Aerodrome de Cazaux /
02.06.1940-15.06.1940 Bleville /
15.06.1940-17.06.1940 Agen
17.06.1940-15.08.1940 Jendouba, Aerodrome de Souk el Arba(?) /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1937-15.08.1940 Escadrille de Bombardement 1/19
01.04.1937-15.08.1940 Escadrille de Bombardement 2/19
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.traditions-air.fr/en/index.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-I-19-1937-1940-t105921#378490Verze : 2
MOD