Main Menu
User Menu

Sborový velitel [1935-1940]

Corps Commander

Командир корпуса (комкор)

SBOROVÝ VELITEL / КОМАНДИР КОPПУСА

Hodnost vznikla nově 7. října 1935 na základě výnosu Ústředního výkoného výboru SSSR a Rady lidových komisařů SSSR. Hodnost byla 7. května 1940 na základě výnosu Presidia nejvyššího sovětu SSSR zrušena. Od září 1935 do července 1945 byla udělena 126 osobám.


příjmení a jméno, titul
datum a místo narození
datum a místo úmrtí
datum udělení hodnosti
Alafuzo Michail Ivanovič 31.12.1891 (Nikolajev) 13.07.1937 (Moskva) 20.11.1935
Antoňuk Maxim Andrejevič 19.10.1895 (Macy) 30.07.1961 (Moskva) 20.11.1935
Apanasenko Josif Rodionovič 15.04.1890 (Mitrofanovskoje) 05.08.1943 (Bělgorod) 20.11.1935
Appoga Ernest Fricevič 28.11.1898 (Libava) 28.11.1937 (Moskva) 20.11.1935
Astachov Fjodor Alexejevič 08.02.1892 (Ledovskije Vyselki) 09.10.1966 (Moskva) 20.02.1938
Batorskij Michail Alexandrovič DD.MM.1890 (Sankt-Pětěrburg) 08.02.1938 (Batraněc) 20.11.1935
Bazilevič Georgij Dmitrijevič 07.02.1889 (Kriski) 03.03.1939 (Moskva) 20.11.1935
Bobkin Leonid Vasiljevič DD.MM.1894 () 26.05.1942 () 04.11.1939
Bogomjagkov Stěpan Nikolajevič 1966 () 20.11.1935
Boldin Ivan Vasiljevič 15.08.1892 (Vysokaja) 28.03.1965 (Kijev) 09.02.1939
Bondar Georgij Josifovič DD.MM.1893 (Kaluga) 10.03.1939 (Moskva) 13.04.1938
Čajkovskij Kasjan Alexandrovič 02.1893 (Tambov) 10.07.1938 (Čita) 20.11.1935
Čerevičenko Jakov Timofejevič 12.10.1894 (Novoselovka) 04.07.1976 (Moskva) 04.11.1939
Čujkov Vasilij Ivanovič 12.02.1900 (Serebrjanyje Prudy) 18.03.1982 (Moskva) 09.02.1939
Duchanov Michail Poavlovič 02.07.1896 (Kijev) 02.09.1969 (Leningrad) 04.11.1939
Ejděman Roběrt Pětrovič 27.04.1895 (Leiasciems) 12.06.1937 (Moskva) 20.11.1935
Feldman Boris Mironovič DD.MM.1890 (Pinsk) 12.06.1937 (Moskva) 20.11.1935
Fesjenko Dmitrij Semjonovič DD.MM.1895 () 15.10.1937 (Moskva) 20.11.1935
Filatov Pjotr Michajlovič 18.08.1893 (Ržev) 14.07.1941 (Moskva) 14.06.1938
Frinovskij Michail Pětrovič 07.02.1898 (Narovčat) 04.02.1940 (Suchanovka) 29.11.1935
Frolov Valerian Alexandrovič 26.05.1895 (Sankt-Pětěrburg) 06.01.1961 (Leningrad) 23.12.1939
Gajlit Jan Pětrovič DD.MM.1894 (Postorad) 01.08.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Garkavyj Ilja Ivanovič 19.07.1888 (Muchenkovo) 01.07.1937 (Moskva) 20.11.1935
Gekker Anatolij Iljič 25.08.1888 (Tiflis) 01.07.1937 (Moskva) 21.11.1935
Gerasiměnko Vasilij Filippovič 24.04.1900 (Vělikoburomka) 13.02.1961 (Kijev) 04.11.1939
Germanovič Markian Jakovlevič 08.11.1895 (Děměniči) 20.09.1937 (Moskva) 20.11.1935
Gittis Vladimir Michajlovič 24.06.1881 (Sankt-Pětěrburg) 22.08.1938 (Moskva) 20.11.1935
Golikov Filipp Ivanovič 29.07.1900 (Borisovo) 29.07.1980 (Moskva) 08.01.1938
Gorbačov Boris Sergejevič 19.08.1892 () 03.07.1937 (Moskva) 20.11.1935
Gorjačev Jelisej Ivanovič DD.MM.1892 () 12.12.1938 (Kijev) 04.02.1938
Grendal Vladimir Davydovič 22.03.1884 (Sveaborg) 16.11.1940 (Moskva) 13.08.1939
Gribov Sergej Jefimovič 17.07.1895 () 14.11.1939 (Moskva) 20.11.1935
Grjaznov Ivan Kensarinovič 11.01.1897 (Michajlovskij závod) 29.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Chachaňan Grigorij Davidovič 10.01.1896 (Riusi) 22.02.1939 (Moskva) 15.02.1936
Chmělnickij Rafail Pavlovič 27.09.1895 (Kreměnčug) 09.01.1964 (Moskva) 22.02.1938
Chozin Michail Semjonovič 22.10.1896 (Skačicha) 27.02.1979 (Moskva) 22.02.1938
Chripin Vasilij Vladimirovič DD.MM.1893 (Nikulino) 29.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Ingaunis Felix Antonovič DD.MM.1894 (Libava) 28.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Ivanov Fjodor Sergejevič 15.05.1897 (Mušuga) 19.05.1973 (Moskva) 04.11.1939
Jefimov Nikolaj Alexejevič DD.MM.1897 () 14.08.1937 (Moskva) 20.11.1935
Jefremov Michail Grigorjevič 11.03.1897 (Tarusa) 19.04.1942 (Žary) 08.06.1937
Jerjoměnko Andrej Ivanovič 14.10.1892 (Markovka) 19.11.1970 (Moskva) 04.11.1939
Jeršakov Filipp Afanasjevič 09.01.1893 (Taganki) 09.07.1942 (Hammelburg) 15.07.1938
Kačalov Vladimir Jakovlevič 27.07.1890 (Gorodišče) 04.08.1941 (Stodolišče) 22.02.1938
Kalinin Stěpan Andrianovič 28.12.1890 (Pankratovskaja) 11.09.1975 (Moskva) 22.02.1938
Kalmykov Michail Vasiljevič DD.MM.1888 () 16.04.1938 (Moskva) 20.11.1935
Koněv Ivan Stěpanovič 28.12.1897 (Lodějno) 21.05.1973 (Moskva) 22.02.1938
Kosogov Ivan Dmitrijevič DD.MM.1891 (Čerňakovo) 01.08.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Kovaljov Michail Prokofjevič 07.07.1897 (Brjuchověckaja) 31.08.1967 (Leningrad) 08.01.1938
Kovťuch Jepifan Jovič 21.05.1890 (Baturino) 28.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Kozlov Dmitrij Timofejevič 04.11.1896 (Razguljajka) 06.12.1967 (Minsk) 09.04.1940
Krivoručko Nikolaj Nikolajevič DD.MM.1887 (Běrezňaki) 19.08.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Krugljakov Timofej Pětrovič DD.MM.1890 () DD.MM.1966 () 09.02.1939
Kujbyšev Nikolaj Vladimirovič DD.MM.1893 (Kokčetav) 01.08.1938 (Kommunarka) 15.02.1936
Kulik Grigorij Ivanovič 09.11.1890 (Dudnikovo) 24.08.1950 (Kujbyšev) 20.11.1935
Kurďumov Vladimir Nikolajevič 13.10.1895 (Ilměň) 14.02.1970 (Moskva) 09.02.1939
Kuťakov Ivan Semjonovič 18.01.1897 (Šalaši) 28.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Kuzněcov Fjodor Isidorovič 29.09.1898 (Balběčino) 22.03.1961 (Moskva) 04.11.1939
Kuzněcov Vasilij Ivanovič 15.01.1894 (Usť-Usopka) 20.06.1964 (Moskva) 09.02.1939
Lacis Jan Janovič 21.11.1897 (Věclijebalg) 10.03.1937 (Chabarovsk) 20.11.1935
Lapin Alběrt Janovič 27.05.1899 (Riga) 11.05.1937 (Chabarovsk) 20.11.1935
Lavrov Vasilij Konstantinovič DD.MM.1898 () 29.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Lepin Eduard Danilovič DD.MM.1889 (Riga) 22.08.1938 (Kommunarka) 26.11.1935
Levičev Vasilij Nikolajevič 22.12.1891 (Počinok) 26.11.1937 (Moskva) 20.11.1935
Lisovskij Nikolaj Vasiljevič 01.12.1885 (Adachovščina) 18.02.1957 (Moskva) 20.11.1935
Loktionov Alexandr Dmitrijevič 23.08.1893 (Všrchnyj Ljubaš) 28.10.1941 (Barbyš) 20.11.1935
Longva Roman Vojcechovič DD.MM.1891 (Varšava) 08.02.1938 (Moskva) 20.11.1935
Lukin Michail Fjodorovič 18.11.1892 (Poluchtino) 25.05.1970 (Moskva) 04.11.1939
Mager Maxim Pětrovič DD.MM.1897 (Budišče) 16.10.1941 (?) 04.02.1938
Maslenikov Ivan Ivanovič 16.09.1900 (Čalykla) 16.04.1954 (Moskva) 14.03.1940
Mědvěděv Nikifor Vasiljevič 19.02.1888 (Vysokoje) 18.04.1973 (Moskva) 04.11.1939
Měreckov Kirill Afanasjevič 07.06.1897 (Nazarjevo) 30.12.1968 (Moskva) 22.02.1938
Měženinov Sergej Alexandrovič 19.01.1890 (Kašira) 28.09.1937 (Moskva) 20.11.1935
Morozov Vasilij Ivanovič 08.02.1897 (Pozdňakovo) 01.07.1964 (Moskva) 04.11.1939
Mulin Valentin Michajlovič DD.MM.1897 () 21.06.1938 (Moskva) 20.11.1935
Nějman Konstantin Avgustovič DD.MM.1897 () 05.11.1937 (Moskva) 31.05.1936
Parsegov Michail Artěmjevič 15.06.1899 (Madatkent) 26.04.1964 (Leningrad) 21.03.1940
Pavlov Dmitrij Grigorjevič 23.10.1897 (Voňuch) 22.07.1941 (Moskva) 20.06.1937
Pětin Nikolaj Nikolajevič DD.MM.1876 (Vologda) 10.10.1937 (Moskva) 20.11.1935
Popov Markjan Michajlovič 15.11.1902 (Usť-Mědvědickaja) 22.04.1969 (Moskva) 13.08.1939
Primakov Vitalij Markovič 18.12.1897 (Semjonovka) 12.06.1937 (Moskva) 20.11.1935
Ptuchin Jevgenij Savvič DD.MM.1902 (Jalta) 13.02.1942 (Saratov) 22.02.1938
Pugačov Semjon Andrejevič 13.02.1889 (Rjazaň) 23.03.1943 (?) 20.11.1935
Pumpur Pjotr Ivanovič 25.04.1900 (Platěrskaja) 23.03.1942 (Saratov) 04.07.1937
Purkajev Maxim Alexejevič 14.08.1894 (Nalitovo) 01.01.1953 (Moskva) 09.02.1939
Putna Vitovt Kazimirovič 31.03.1893 (Mackancy) 12.06.1937 (Moskva) 20.11.1935
Remězov Fjodor Nikitič 07.06.1896 (Kaslinskij závod) 06.06.1990 (Moskva) 09.02.1939
Repin Vasilij Ivanovič DD.MM.1887 (Simbirsk) DD.MM.1971 () 04.11.1939
Rjabyšev Dmitrij Ivanovič 23.02.1894 (Kolotovka) 18.11.1985 (Rostov na Donu) 04.11.1939
Ryčagov Pavěl Vasiljevič 02.01.1911 (Nižnije Lichobory) 28.10.1941 (Barbyš) 11.04.1940
Sangurskij Michail Vladimirovič DD.MM.1894 (Moskva) 28.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Sazontov Andrej Jakovlevič DD.MM.1894 (Sitniki) 26.08.1938 (Kommunarka) 22.02.1938
Semaško Valentin Vladislavovič DD.MM.1893 () DD.MM.1982 () 09.02.1939
Sivkov Arkadij Kuzmič 23.01.1899 () 03.11.1943 () 09.02.1939
Smirnov Andrej Kirillovič 27.08.1895 (Sankt-Pětěrburg) 08.10.1941 (Popovka) 04.11.1939
Smirnov Ilja Kornilovič 30.07.1887 (Ostrjakovo) 28.06.1964 (Moskva) 31.12.1937
Smolin Ivan Ivanovič DD.MM.1895 () 20.09.1937 (Moskva) 20.11.1935
Smorodinov Ivan Vasiljevič 31.08.1894 (Motaki) 10.10.1953 () 09.02.1939
Smuškevič Jakov Vladimirovič 14.04.1902 (Rakiški) 28.10.1941 (Barbyš) 20.06.1937
Sofronov Georgij Pavlovič DD.MM.1883 (Serpuchov) DD.MM.1973 (Moskva) 13.08.1937
Sokolov Vladimir Nikolajevič DD.MM.1896 () 14.04.1939 (Moskva) 20.11.1935
Sokolovskij Vasilij Danilovič 09.07.1897 (Kozliki) 10.05.1968 (Moskva) 31.12.1939
Stěpanov Maxim Osipovič DD.MM.1893 () 26.09.1945 () 22.02.1938
Storoženko Alexej Alexejevič DD.MM.1895 () DD.MM.1942 () 20.11.1935
Stucka Kirill Andrejevič DD.MM.1890 (Jaunzem) 17.01.1938 (Moskva) 23.11.1935
Šeluchin Pjotr Semjonovič DD.MM.1894 () 22.02.1938
Ševaldin Trifon Ivanovič 01.02.1888 (Pristaň) 02.07.1954 (Kujbyšev) 09.02.1939
Štěrn Grigorij Michajlovič 06.08.1900 (Směla) 28.10.1941 (Barbyš) 19.02.1938
Timošenko Semjon Konstantinovič 18.02.1895 (Furmanka) 31.03.1970 (Moskva) 20.11.1935
Tkačov Ivan Fjodorovič 06.08.1896 (Carycin) 29.07.1938 (Kommunarka) 19.02.1936
Todorskij Alexandr Ivanovič 08.09.1894 (Děledino) 27.08.1865 (Moskva) 20.11.1935
Turovskij Semjon Abramovič DD.MM.1895 () 01.07.1937 (Moskva) 20.11.1935
Ťuleněv Ivan Vladimirovič 28.01.1892 (Šatrašany) 15.08.1978 (Moskva) 22.02.1938
Ugrjumov Leontin Jakovlevič DD.MM.1887 () 14.08.1937 (Moskva) 17.02.1936
Urickij Semjon Pětrovič DD.MM.1898 (Čerkassy) 01.08.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Vajněr Leonid Jakovlevič 17.03.1897 (Juzovka) 26.11.1937 (Moskva) 21.11.1935
Vasilenko Matvěj Ivanovič 25.11.1888 (Podstavki) 01.07.1937 (Moskva) 20.11.1935
Vatutin Nikolaj Fjodorovič 03.12.1901 (Čepuchino) 15.04.1944 (Kijev) 04.11.1939
Vělikanov Michail Dmitrijevič 08.01.1893 (Nikolskoje) 29.07.1938 (Kommunarka) 20.11.1935
Věrjovkin-Rachalskij Nikolaj Andrejevič DD.MM.1893 () DD.MM.1984 (Moskva) 05.02.1939
Voronov Nikolaj Nikolajevič 05.05.1899 (Sankt-Pětěrburg) 28.02.1968 (Moskva) 20.06.1937
Voskanov Gaspar Karapětovič 09.01.1887 (Cherson) 20.09.1937 (Moskva) 16.04.1936
Zacharkin Ivan Grigorjevič 27.01.1889 (Ťurino) 15.10.1944 (Oděssa) 09.02.1939
Zacharov Matvěj Vasiljevič 17.08.1898 (Vojlovo) 31.01.1972 (Moskva) 09.02.1939
Zonběrg Žan Francevič DD.MM.1891 () 01.09.1938 (Moskva) 20.11.1935
Zotov Stěpan Andrejevič 23.11.1882 (Malogolubinskoje) 29.09.1938 (Moskva) 23.11.1935
Žukov Georgij Konstantinovič 01.12.1896 (Strelkovka) 18.06.1974 (Moskva) 31.07.1939

Sborový velitel [1935-1940] - výložky zborového veliteľa používané na goliery vojenského kabátu

výložky zborového veliteľa používané na goliery vojenského kabátu
Sborový velitel [1935-1940] - rukávové označenie zborového veliteľa

rukávové označenie zborového veliteľa
URL : https://www.valka.cz/Sborovy-velitel-1935-1940-t103220#371469Verze : 9
MOD
Datum povýšení
Date of Appointment
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
20.11.1935 Apanasenko, Josif Rodionovič
20.11.1935 Chripin, Vasilij Vladimírovič
20.11.1935 Kulik, Grigorij Ivanovič
29.11.1935 Frinovskij, Michail Petrovič
08.06.1937 Jefremov, Michail Grigorjevič
20.06.1937 Pavlov, Dmitrij Grigorjevič
09.01.1938 Kovaljov, Michail Prokofjevič
20.02.1938 Astachov, Fjodor Alexejevič
22.02.1938 Kačalov, Vladimir Jakovlevič
22.02.1938 Koněv, Ivan Stěpanovič
22.02.1938 Ťuleněv, Ivan Vladimirovič
04.04.1938 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič
08.02.1939 Boldin, Ivan Vasiljevič
09.02.1939 Smorodinov, Ivan Vasiljevič
09.02.1939 Zacharov, Matvej Vasiljevič
31.07.1939 Žukov, Georgij Konstantinovič
13.08.1939 Popov, Markjan Michajlovič
04.11.1939 Bobkin, Leonid Vasiljevič
04.11.1939 Vatutin, Nikolaj Fjodorovič
URL : https://www.valka.cz/Sborovy-velitel-1935-1940-t103220#522918Verze : 1
MOD