Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 3/2 /lehkých tanků jezdeckých/ [1935-1936]

3rd Armoured Company of the 2nd Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 3/2 /lehkých tanků jezdeckých/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 3/2 /lehkých tanků jezdeckých/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1936
Nástupce:
Successor:
Rota útočné vozby 4/2 /lehkých tanků jezdeckých/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-01.10.1936 Prapor útočné vozby I/2 /kombinovaný/
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-01.09.1936 Přáslavice, barákový tábor
01.09.1936-01.10.1936 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z TRocnova
Velitel:
Commander:
15.09.1935-15.12.1935 Kratochvíl, Stanislav (nadporučík pěchoty)
15.12.1935-DD.MM.1936 Rýdl, František (štábní kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
15.09.1935-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 2
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-3-2-lehkych-tanku-jezdeckych-1935-1936-t102449#369209Verze : 0
MOD