Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč
♡ Chci přispět

stevosk

stevosk

avatar
Datum registrace :
Naposledy aktivní :

Počet příspěvků celkem : 402
Z toho faktografických příspěvků : 328
Vyhledat příspěvky autora


Osobní fotogalerie

Články

 • Airco D.H. 3

  Airco DH.3 byl britský bombardér zkonstruovaný v období první světové války. Geoffrey de Havilland, hlavní konstruktér Aircraft Manufacturing Company, jej v roce 1916 navrhl jako strategický bombardér, schopný dálkových denních náletů. Jednalo se o rozměrný dvouplošník s tříkomorovým systémem mezikřídelních vzpěr mezi křídly o velkém rozpětí, štíhlým trupem a zaoblenou svislou ocasní plochou. Pohon zajišťovaly dva motory firmy Beardmore o výkonu 120 hp (89 kW), instalované mezi křídly v tlačném uspořádání. Pevný podvozek záďového typu byl doplněn dvěma koly pod přídí trupu, která měla zabránit kontaktu nosu letounu se zemí při vzletu a přistání.

  1.216
 • Albatros D.III

  Monografie německého stíhacího letounu z 1. světové války.

  11.438
 • AMX-13

  Od roku 1952 Francúzsko vyprodukovalo okolo 3400 týchto ľahkých tankov v rôznych modifikáciách. Od začiatku zaujal svojou nízkou siluetou, malými rozmermi, výkonným kanónom a vysokou pohyblivosťou. Vďaka týmto vlastnostiam bol širokospektrálne použiteľný, nehovoriac už o tom že tento tank je vzhľadom na nízku váhu jednoducho transportovateľný lietadlami.

  5.325
 • Avia BH-33L

  Avia Ba-33 vznikla na popud MNO, ktoré si prialo zástavbu výkonného trojradového motora domácej výroby Škoda L do draku BH-33E. Lietadlo sa vyznačovalo veľmi príjemnou a jednoduchou pilotážou, vysokou rýchlosťou a stúpavosťou.

  3.726
 • Fokker D.VII

  5
 • Frederick C. Blesse

  Celý čas sa na škole tešíte na túto chvíľu, ale keď vám nechajú celé lietadlo bez inštruktora, ruky sa poriadne potia. Varovali ma pred dierou na konci pristávacej dráhe a tak som si pri vzlete opakoval nezabudni na tú kaluž. Po pár okruhoch som zvolil nácvik pristátia. Pristátie bolo krásne mäkučké a ja v tej radosti aký som len dobrý, som na kaluž úplne zabudol. Samozrejme že som v nej zaparkoval. Ešte 6 týždňov si zo mňa všetci uťahovali, že som kalužový Blesse.

  22.137
 • HMS Ark Royal (1914)

  HMS Ark Royal byla první lodí navrženou a postavenou jako nosič hydroplánů. Za první světové války se Ark Royal účastnila gallipolské kampaně na počátku roku 1915 a její letouny prováděly letecké průzkumné a pozorovací mise. Její letouny později podporovaly britské jednotky na makedonské frontě v roce 1916, než se vrátila do Dardanel, aby působila jako zásobovací loď pro všechny hydroplány operující v oblasti. V lednu 1918 několik jejích letounů neúspěšně zaútočilo na německý křižník SMS Goeben, když vyplul z Dardanel, aby zaútočil na spojenecké lodě v oblasti. Později v roce loď oblast opustila, aby podpořila hydroplány provádějící protiponorkové hlídky nad jižním Egejským mořem.

  5.549
 • Lothar-Siegfried Freiherr von Richthofen

  stručný životopis stíhače WWI, bratra slavného Rudého Barona

  8.064
 • M3 Lee

  Medium Tank M3 bol prvý krát nasadený do akcie v bitke pri Gazale 27. mája 1942. Dá sa povedať, že bol jedným z hlavných strojcov víťazstva spojencov v Severnej Afrike.

  7.035
 • M3A5 Grant II

  Radiálne benzínové motory využívané M3 Lee začali byť v určitom období výroby nedostatkové, nakoľko prednosť dostali dodávky leteckým továrňam pre cvičné lietadlá.

  4.951
 • Príbeh obrnených automobilov alebo ako Rolls-Royce dobil púšť

  Príbeh bojových obrnených automobilov sa začína v roku 1899, keď britský vynálezca Frederick Simms postavil prvý bojový automobil na svete „Military Scout“.

  31.754
 • Semovente L3 da 47/32

  Semovente L3 da 47/32 byl prvním italským pokusem o vytvoření stíhače tanků umístěním 47mm kanonu 47/32 na obrněné vozidlo, navržené v letech 1939-1940.  V tomto případě byl použit podvozek tanketky L3/35.

  2.224

Medaile a vyznamenání

Kříž www.valka.cz


& bar (7)

Řád 17. května & Bar

Řád 17. května

Hrdina serveru www.valka.cz

Zlatá hvězda www.valka.cz

Stříbrná hvězda www.valka.cz

Bronzová hvězda www.valka.cz


& bar (16)

Velký kříž čestné legie serveru www.valka.cz

Komander čestné legie serveru www.valka.cz

Důstojník čestné legie serveru www.valka.cz

Rytíř čestné legie serveru www.valka.cz

Čestná legie serveru www.valka.cz

Kříž za zásluhy o forum 2. třídy

Kříž za zásluhy o forum 3. třídy

Medaile za zásluhy o forum 1. stupně

Medaile za zásluhy o forum 2. stupně

Medaile za příspěvky ke Zbraním a vybavení - Pozemní technika

Medaile za příspěvky ke Zbraním a vybavení - Letectvo


& bar (1)

Čestná stuha účastníka súťaže

Ehrenblatt Spange der Luftwaffe

Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)

Imperial Service Medal

Air Force Cross

Defence Medal

Croix de Guerre 1939-1945

Ordre du Mérite Maritime

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!