Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 13. armády [1941-1942]

Air Force of the 13th Army

Vzdušné sily 13. armády

Военно-Воздушные Силы 13-й армии (ВВС 13 А)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 13. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 13-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.05.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1942
Nástupce:
Successor:
205. stíhacia letecká divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1941-12.05.1942 13. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.05.1941-DD.05.1942 Jemeľjanov, Fjodor Jemeľjanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.05.1941-DD.05.1942 Begunov, Ivan Illarionovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1941-DD.10.1941 11. smíšená letecká divize
DD.09.1941-DD.10.1941 60. smíšená letecká divize
DD.09.1941-DD.10.1941 61. smíšená letecká divize
24.12.1941-08.02.1942 61. smíšená letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 12.05.1942
Zdroje:
Sources:
litsait.ru
https://samsv.narod.ru/Arm/a13/arm.html
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-13-armady-1941-1942-t200420#630751Verze : 0
MOD