Main Menu
User Menu

Takahaši, Šinpači

Shinpachi Takahashi / 高橋真八

     
Příjmení:
Surname:
Takahaši
Jméno:
Given Name:
Šinpači
Jméno v originále:
Original Name:
高橋真八 / たかはし・しんぱち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.09.1896 ?, prefektura Kagawa /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
19.05.1938 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Sasebo
velitel: 1. ženijní prapor
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/高橋真八
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Takahasi-Sinpaci-t183189#535368Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Takahaši
Jméno:
Given Name:
Šinpači
Jméno v originále:
Original Name:
高橋真八 / たかはし・しんぱち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1899 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-23.12.1903 Armádne delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.06.1900 podporučík
15.11.1902 poručík
05.03.1905 kapitán
10.08.1915 major
01.11.1919 podplukovník
06.08.1923 plukovník
10.08.1928 generálmajor
07.12.1932 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1928-01.08.1929 Velitel : Pevnost Sasebo

Ručně vyplněné položky:
22.06.1900-15.11.1902 10. ženijní prapor
15.11.1902-02.04.1906 7. ženijní prapor
02.04.1906-08.12.1910 pridelený k veleniu Armádnych fortifikácii
08.12.1910-10.08.1915 pobočka Yokosuka sekcia armádnych fortifikácii
10.08.1915-06.08.1917 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
06.08.1917-24.07.1918 2. ženijní prapor
24.07.1918-15.08.1922 pridelený k veleniu Armádnych fortifikácii
25.01.1921-15.08.1922 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
15.02.1921-15.08.1922 Inštruktor, Ženijná škola
15.08.1922-04.02.1924 velitel 1. ženijného praporu
04.02.1924-10.08.1928 štábny dôstojník, Oddelenie vojenských fortifikácii
10.08.1928-01.08.1929 velitel pevnosti Sasebo
01.08.1929-08.08.1932 Velitel, Vojenská delostrelecká technická škola
08.08.1932-01.10.1935 velitel, Oddelenie vojenských fortifikácii
28.08.1935-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

19.01.1933

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/高橋真八
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Takahasi-Sinpaci-t183189#535369Verze : 1
MOD