Main Menu
User Menu

Šinozuka, Jošio

篠塚義男 / しのづか・よしお

     
Příjmení:
Surname:
Šinozuka
Jméno:
Given Name:
Jošio
Jméno v originále:
Original Name:
篠塚義男 / しのづか・よしお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.09.1884 Tokyo
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.09.1945 Tokyo
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
člen najvyššej vojnovej rady
velitel 1. armády
velitel 10. divízie
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel 1. samostatnej zmiešanej brigády
velitel 1. beigády imperiálnej gardy
velitel 1. pešieho pluku
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sinozuka-Josio-t143481#463311Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šinozuka
Jméno:
Given Name:
Jošio
Jméno v originále:
Original Name:
篠塚義男 / しのづか・よしお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1904-30.03.1905 vojenská akadémia
25.12.1908-29.11.1911 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
21.04.1905 podporučík
21.12.1907 poručík
10.08.1912 major
20.08.1924 podplukovník
10.08.1928 plukovník
18.03.1933 generálmajor
01.12.1936 generálporučík
DD.MM.RRRR
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
07.03.1936-01.03.1937 Velitel : 1. (1.) samostatná smíšená brigáda
07.09.1939-20.06.1941 Velitel : 1. armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.01.1914-DD.MM.RRRR vojenský atašé v Nemecku
29.11.1924-22.02.1927 vojenský ataśé v Rakúsko Uhorsku
22.02.1927-10.08.1928 pridelený 3. pluku imperiálnej gardy
10.08.1928-01.08.1931 náčelník sekcie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
01.08.1931-08.08.1932 velitel 1. pešieho pluku
08.08.1932-DD.MM.1933 inštruktor na vojenskej škole pechoty Toyama
DD.MM.1933-18.03.1933 pridelený k vojenskej škole pechoty Toyama
18.03.1933-04.06.1934 pridelený k Ministerstvu vojny, kancelária rozvoja
04.06.1934-01.08.1935 náčelník kancelárie plánovania, oddelenia zdrojov kabinetu
01.08.1935-07.03.1936 velitel 1. brigády imperiálnej gardy
07.03.1936-01.03.1937 velitel 1. (1.) samostatnej zmiešanej brigády
01.03.1937-18.06.1938 velitel Vojenskej akadémie
18.06.1938-07.09.1939 velitel 10. divízie
07.09.1939-20.06.1941 velitel 1. armády , Čína
20.06.1941-DD.MM.1942 velitel Vojenskej akadémie
01.04.1941-DD.MM.1942 člen Najvyššej vojnovej rady, vojenský kancelársky dôstojník
02.06.1942-DD.MM.RRRR výslužba
17.09.1945-DD.MM.RRRR spáchal sebevraždu
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
v niketorých zdrojoch ako Shinotsuka Yoshio
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sinozuka-Josio-t143481#463314Verze : 0
MOD