Main Menu
User Menu

Kanekubo, Mankiči

Mankichi Kanekubo / 金久保万吉

     
Příjmení:
Surname:
Kanekubo
Jméno:
Given Name:
Mankiči
Jméno v originále:
Original Name:
金久保万吉 / かねくぼ・まんきち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
04.09.1865 ?, prefektura Niigata /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.04.1938 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 10. divize
velitel: 40. pešia brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Kanekubo-Mankici-t180456#529308Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kanekubo
Jméno:
Given Name:
Mankiči
Jméno v originále:
Original Name:
金久保万吉 / かねくぼ・まんきち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.07.1888 Vojenská akadémia
27.11.1893-24.07.1894 armádne vojnové kolégium
29.02.1896-27.12.1898 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.07.1888 podporučík
04.04.1892 poručík
22.03.1897 kapitán
15.11.1902 major
22.06.1905 podplukovník
30.09.1908 plukovník
11.05.1914 generálmajor
24.07.1918 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
17.07.1918-24.07.1918 Velitel : Pevnost Port Arthur
24.07.1918-19.08.1918 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
28.07.1888-DD.MM.RRRR velitel čaty 16. peší pluk
26.01.1896-DD.MM.RRRR 16. peší pluk
05.11.1897-06.12.1899 29. peší pluk
06.12.1899-02.05.1901 inštruktor, Vojenská škola Toyama
02.05.1901-27.01.1906 štábny dôstojník 4. divízia
27.01.1906-06.03.1906 pridelený k veleniu 4. divízii
06.03.1906-13.11.1907 pridelený k 2. pešiemu pluku
13.11.1907-09.09.1911 náčelník štábu 10. divízie
09.09.1911-19.12.1912 velitel 2. gardového pešieho pluku
19.12.1912-11.05.1914 velitel 1. gardového pešieho pluku
11.05.1914-18.08.1916 velitel 18. pešej brigády
18.08.1916-17.07.1918 velitel 40. pešej brigády
17.07.1918-09.08.1918 velitel pevnosti Port Arthur
09.08.1918-11.03.1921 velitel 10. divízie
11.03.1921-DD.MM.RRRR Reserva
01.03.1932-DD.MM.RRRR výsluźba
Vyznamenání:
Awards:

25.05.1896

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

25.05.1917

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Kanekubo-Mankici-t180456#529309Verze : 0
MOD