Main Menu
User Menu

Institoris, Ivan

     
Příjmení:
Surname:
Institoris
Jméno:
Given Name:
Ivan
Jméno v originále:
Original Name:
Ivan Institoris
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádny generál vo výslužbe
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
02.09.1914 Hybe /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.01.2011 Nové Mesto nad Váhom
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ telegrafného práporu, 1. československá armáda na Slovensku (1944)
náčelník Spojovacieho učilišťa, Nové mesto nad Váhom (1950-1954)
náčelník Katedry organizácie spojenia, Vojenská akadémia A. Zápotockého (1954-1959)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
osobnostinm.szm.com
URL : https://www.valka.cz/Institoris-Ivan-t123113#419664Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Institoris
Jméno:
Given Name:
Ivan
Jméno v originále:
Original Name:
Ivan Institoris
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hodžovo štátne reálne gymnázium, Liptovský Mikuláš
DD.MM.1925-DD.MM.1933 Masarykovo štátne reálne gymnázium, Bratislava
DD.MM.1933-DD.MM.1934 Československá pedagogická akadémia, Bratislava
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Škola dôstojníkov telegrafného vojska v zálohe, Turnov
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.09.1939 poručík
10.11.1939 záloha
01.01.1940 reaktivovaný
01.01.1942 nadporučík
28.10.1944 štábny kapitán
01.10.1946 major
22.01.1951 podplukovník
09.07.1954 plukovník
DD.MM.1960 výslužba
07.05.2004 brigádny generál vo výslužbe
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1945-01.10.1946 Velitel : Spojovací pluk 4
01.10.1946-01.12.1950 Velitel : Spojovací pluk 4

Ručně vyplněné položky:
01.10.1937-27.08.1939 prezenčná služba, Telegrafný prápor 7
01.01.1940-DD.MM.1943 veliteľ čaty / roty, Telegrafný prápor 3 / Spojovací prápor 1
DD.MM.1942-DD.MM.1943 dôstojník Rýchlej divízie
DD.01.1944-DD.05.1944 šifrovacia skupina spravodajského oddelenia, MNO
DD.09.1944-31.10.1944 veliteľ telegrafného práporu 1. československej armády na Slovensku
DD.11.1944-DD.01.1945 uväznený
DD.07.1945-DD.10.1945 príslušník Spojovacieho pluku 4
01.11.1945-DD.MM.RRRR veliteľ Spojovacieho pluku 4
DD.MM.1950-DD.MM.1954 náčelník Spojovacieho učilišťa, Nové Mesto nad Váhom
DD.MM.1954-DD.MM.1959 náčelník Katedry organizácie spojenia, Vojenská technická akadémia A. Zápotockého
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1942

Medaile Za hrdinstvo 3. stupně
Bravery medal - 3rd Class
Medaila Za hrdinstvo 3.stupňa
-

DD.MM.1947

Řád Slovenského národního povstání I. třída
Order of Slovak National Uprising 1st class
Rad Slovenského národného povstania I. trieda
-


DD.MM.1944 Vojenný víťazný kríž 5. trieda
DD.MM.2005 Veľká medaila Svätého Gorazda
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.zvazvojakov.sk
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
URL : https://www.valka.cz/Institoris-Ivan-t123113#422480Verze : 2
MOD