MK48-18 Samoobslužný kontejnerový a mostní transportér

Autor: Radek Havelka / Admin 🕔︎︎ 👁︎ 17.618

Námořní pěchota začala vyvíjet těžký dopravní prostředek v polovině 80. let. LVS - Logistics Vehicle System - je modulární systém skládající se z tahače MK48 a původně 4 zaměnitelných přívěsů (RBU - Rear body units), které jsou k tahači připojeny pomocí hydrauliky, která umožňuje natáčení kol přívěsu pro lepší mobilitu celého stroje. Hydraulika také slouží k pohonu jednotlivých zařízení v rámci RBU. Celé zařízení je 8 x 8 s 2 ovládanými nápravami. Nosnost tohoto stroje je 12,5 tuny mimo silnice a na silnici až 22,5 tuny.

Reklama

MK48, Tahač - uzavřený, naftou poháněný s automatickou převodovkou, pohonem všech 4 kol, poskytuje hydraulickou sílu všem přívěsům a zařízením.

MK18, Samoobslužný kontejnerový a mostní transportér - od doby vzniku 325 „MK14tek" bylo přestavěno na tento model MK18, který je schopen nakládat a vykládat plně naložené standardní 6 m kontejnery a části mostní konstrukce, rampy a mostní čluny. Dalších 164 „Mk14tek" bylo přestavěno v letech 1996 - 1997 na MK18A1, která se od původní verze liší mechanismem pro vykládání a nakládání.

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více