TAKA (taktická aktivní kombinační akce)

Autor : 🕔07.12.2002 📕6.865

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

TAKA je desková hra, kterou hrají 2 hráči. Jeden hráč má 12 bílých vojáků, druhý hráč má 12 černých vojáků.

Herní plán je 36 trojúhelníkových polí.

Výchozí postavení bílých vojáků je pole 1 až 12. Výchozí postavení černých vojáků je pole 25 a 36. Na jednom poli může stát l nebo více vojáků, ale vždy stejné barvy. Hráči se v tazích střídají. Voják táhne na libovolné‚ sousední pole, kromě zakázaných polí. Nepřátelský voják nebo vojáci, kteří stojí na poli, kam vstoupil hráčův voják, jsou vyřazeni ze hry. Proměny : Hráč může kdykoliv změnit vojáka ve 4 zakázaná pole, která určí hráč. Na zakázaná pole vyhlášená hráčem nesmí soupeřův voják vstoupit, ale vlastní voják ano. Proměna je samostatný tah. V případě, že hráč vyhlásí zakázané‚ pole na protivníkově zakázaném poli, je toto zakázané protivníkovo pole automaticky zrušeno. Vyhraje ten, jehož soupeř
a) nemá ani jednoho vojáka nebo
b) nemůže táhnout.

Taktika: Celá hra je zaměřena na liniový boj, proto je vhodné liniově útočit po celé ploše tak, aby co nejvíc vojáku si vzájemně krylo pro případ protivníkova sebraní některého z vojáků. V první fázi hry je vhodné získat co největší území s preferenci středu hracího plánu. Postupně se snažit sebrat protivníkovi vojáky. Hra se začne pro hráče příznivě vyvíjet v okamžiku kdy protivník má vyřazeno více vojáků než má on. Tento okamžik odstartována druhou fázi hry, kdy dojde k postupnému rychlejšímu vyřazení všech protivníkových vojáků.

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔07.12.2002 📕6.865

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře