Ztracené důkazy: severní Afrika

Autor : 🕔17.01.2011 📕9.738

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč
♡ Chci přispět

Druhá světová válka má spoustu slavných bitev, které ovlivnila chybná rozhodnutí. Ta začínala třeba u špatné práce vojenských zpravodajců, vtipného zastíracího manévru protivníka nebo chybně zvolené taktiky. Dokazují to i ztracené snímky leteckých průzkumníků, které po více než 60 letech znovu podávají svědectví o tehdejších událostech.

Tentokrát se podíváme na závěrečnou fázi války v severní Africe, kdy do bojů zasáhly také americké jednotky. Proti Spojencům stál obávaný Erwin Rommel se svými elitními jednotkami Afrikakorps.

A přestože tento polní maršál dobře věděl, že severní Afriku pro Německo neudrží, dokázal ještě na počátku roku 1943 spojenecké armády zle potrápit a v bitvě v Kasserinském průsmyku připravil krutou porážku nezkušeným Američanům.

Rommela ale vzápětí sklátila žloutenka a Britové prolomili Maretskou linii. A když Spojenci konečně dobyli i kótu 609, byly Hitlerovy dny v Africe definitivně sečteny.

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔17.01.2011 📕9.738

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře