Ztracené důkazy: Bitva o Británii

Autor : 🕔07.01.2011 📕9.428

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

Druhá světová válka má spoustu slavných bitev, které ovlivnila chybná rozhodnutí. Ta začínala třeba u špatné práce vojenských zpravodajců nebo vtipného zastíracího manévru protivníka. Dokazují to i ztracené snímky leteckých průzkumníků, které po více než 60 letech znovu podávají svědectví o tehdejších událostech.

V úvodní části dokumentárního cyklu Ztracené důkazy znovu prožijete dramatické okamžiky letecké bitvy o Velkou Británii, která měla být začátkem konce hrdého Albionu. Luftwaffe zaútočila obrovskou silou a ve vzduchu měla citelnou převahu, německé velení se ale nechalo opakovaně rozhodujícím způsobem oklamat.

Doplatilo na špatnou práci zpravodajců i podcenění britských radarových stanic, a Hitler se tak invaze na britské ostrovy nakonec musel vzdát.

Autor : 🕔07.01.2011 📕9.428

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře