Lancaster: Bojové nasazení

Autor: Z1 Televize 🕔︎︎ 👁︎ 12.851

Avro Lancaster. Legendární čtyřmotorový bombardér, který významně promluvil do druhé světové války. Od roku 1942 patřily tyto stroje k páteři britského Bomber Command a do konce války provedly přes 150 tisíc bojových vzletů.

Reklama

Mezi nejslavnější akce Lancasteru patří Operace Chastise, kdy spojenci prolomili dvě přehrady v Porúří, nebo potopení bitevní lodi Tirpitz.

 

V samotném závěru války ale tyto legendární bitevníky shazovaly třeba potravinovou Nizozemsku nebo transportovaly zraněné vojáky zpět do Británie. Vedle archivních záběrů se můžete těšit i na zkušenosti členů posádek, kteří měli to štěstí a po mnoha operacích se vždycky dokázali vrátit domů.

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více