Homosexuálové v nacistických koncentračních táborech

Autor : 🕔22.07.2003 📕42.175
Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Pouze pár poznámek týkajících se příběhů lidí s odlišnou sexuální orientací v koncentračních táborech je opravdu smysluplných.

Velice málo bylo napsáno o desítkách tisíc homosexuálů, kteří byli ti nejzpropadenější ze zpropadených, vyvrženci vyvrženců v koncentračních táborech, bylo o nich rozhodnuto jako o speciální nežádoucí kategorii lidí, byli to lidé ověšení častým výsměchem a nadávkami.

Během dvanáctiletého období nacismu bylo pozatýkáno asi 50 000 těchto lidí za trestný čin homosexuality! Většina z nich skončila v koncentračních táborech, kde všichni posléze zahynuli. Později po skončení války nemohli (narozdíl od Židů a jiných) dokonce ani žádat o jakékoli restituce, neboť se na tuto skupinu obyvatel nevztahoval žádný zákon.

Podle Němců se ovšem jednalo o zločin homosexuality, tzn. bezprostředně po zatčení většinou následoval transport do koncentračního tábora.

V roce 1935 nový zákon legalizoval povinnou sterilizaci (kastraci) homosexuálů. Speciální oddíl gestapa měl toto na starosti společně s eliminováním epileptiků, schizofreniků a dalších "zdegenerovaných" skupin lidí. Homosexualita byla volně rozšířena, než byl za ni v roce 1942 v armádě a SS vyhlášen trest smrti.

V koncentračních táborech někteří "pink triangles" (označení pro homosexuály podle jejich růžových trojúhelníků, které nosili pro identifikaci) sloužili jako konkubíny pro tamní dozorce a velitele, čímž si ovšem uchovali jistou ochranu, resp. nebyli ihned zlikvidováni.

Pink triangles byli neustále terčem ze strany důstojníku SS, ale též ostatních zajatců. Nejen že byli častováni těmi nejhoršími slovními výrazy, ale nesměli například vést konverzaci s "normálními", jen mezi sebou, museli spát s rozsvícenými světly a dlaněmi položenými na pokrývce.

SS považovali za báječnou kratochvíli svazovat a mučit homosexuály. Velitel kempu ve Flossenburgu je často nařídil zbičovat a křikem obětí se sám uspokojoval.

Brzy došlo na další, ještě horší krutosti, jako například mlácení šedesátiletého homosexuálního kněze pres jeho pohlavní organy příslušníky SS, kteří ho nazývali krysí špínou s tím, že v budoucnu mu bude stačit pouze konečník na vykonání jakýchkoli tělesných potřeb. Nestalo se tak, nešťastník zemřel hned druhý den.

Očití svědci vypráví, že homosexuálové byli mučeni k smrti lechtáním, poléváním pohlavních orgánů střídavě vařící a ledovou vodou nebo vražením násady od smetáku do řitního otvoru.

Pink triangles pracovali v sachsenhausenských dolech, v lomech v Buchenwaldu, Flossenburgu a Mauthausenu, odklízeli závěje sněhu holýma rukama v Auschwitzu i jinde. Ke konci války jim bylo oznámeno, že budou propuštěni, pokud se nechají vykastrovat. Ti, kteří souhlasili, byli posláni do potupné trestní 36. granátnické divize SS Dirlewanger na ruskou frontu.

Výpis z:
Women in the resistance and in the holocaust: the voices of eyewitnesses, Edited by Vera Laska, Greenwood press, Westport and London 1983
Další autoři:
Eugen Kogon
Rector Frank
Lorant Stefan
Heger Heinz
Autor : 🕔22.07.2003 📕42.175

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 1 week ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 1 week ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 1 week ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 1 week ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 1 week ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • neznasam_klamstvo Pri streľbe v kasárňach zahynula len jedna žena. Druhá žena a dve deti boli len ľahko zranené, boli ošetrené spolu s preživšími vojakmi na ošetrovni v kasárňach a pokračovali v ceste do nemecka! Preživších vojakov odviezli partizáni a neskôr...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago