1. kanadská pěší divize [1939-1945]

1st Canadian Infantry Division

     
Název:
Name:
1. kanadská pěší divize
Originální název:
Original Name:
1st Canadian Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-10.08.1943 XXX. sbor
10.08.RRRR-DD.MM.RRRR XIII. sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR V. sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 I. kanadský sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
17.10.1939-19.07.1940 McNaughton, Andrew ( )
20.07.1940-01.09.1942 Pearkes, George ( )
08.09.1942-29.04.1943 Salmon, Harry ( )
29.04.1943-31.10.1943 Simonds, Guy ( )
01.11.1943-30.11.1944 Vokes, Christopher ( )
01.12.1944-15.09.1945 Foster, Harry Wickwire (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.canadiansoldiers.com
URL : https://www.valka.cz/1-kanadska-pesi-divize-1939-1945-t125290#425586Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!