Main Menu
User Menu

Barvy Humbrol a jine

Diskuse
Potrebuji zjistit kde bych nasel nejaky vzornik barev Humbrol kde se barvy daji porovnat s jinyma barvama jiných znacek (nemuzu zjistit jaka barva Humbrol je stejna nebo podobna jako IJA GREEN od Aqueous Hobby Color). Jsem zacatecnik. Diki Wink
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#122114Verze : 0
Stáhni si tohle.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#122116Verze : 0
Mám takovej blbej dotaz... jak poznám která barva bude na model ta pravá ? Laughing .. jsem úplnej amatér , zatím ještě teoretik ...
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123239Verze : 0
co znamená ta pravá
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123254Verze : 0
No myslím tím tu barvu, která je na krabičce s modelem .. rsp. barvy
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123280Verze : 0
Pokud myslíš barvu kterou výrobce napsal do návodu (obvykle je to z nějakého u nich tedy v zemi výrobce obvyklá značka) pak si musíš vzít převodník a podívat se za prvé co je to vůbec za barvu (ono třeba H29 ti asi moc neřekne Smile ) takže když zjistíš že se jedná o barvu hnědou (je to konkrétně britská barva na letadla) vezmeš rozum do hrsti (obrazně) a pouvažuješ zda výrobce návodu se nespletl (někdy se to stává), pokud je reálné že uvedená barva je na modelu správně následuje další kolo. Vezmeš si převodník a podle něj si najdeš ekvivalent výrobcem uvedené barvy v barvách které užíváš. Je dobré se soustředit na jednoho výrobce a jeden typ barev Smile . no a pokud jsi nalezl ekvivalent vyhledáš ho ve svých zásobách (nebo si ho jdeš koupit) a pak už ho aplikuješ (obvykle stříkáním nebo štětcem Smile )
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123340Verze : 0
nevím jaké konkrétní letadlo chceš postavit, ale většinou bývá v každém letectvu daný barevný standart používaných barev a jejich umístění na letounu.Proto je dobré mít nějaké podklady pro stavbu i kamufláž,aby jsi stavěl něco reálného, protože určitě chceš mít věrnou zmenšeninu.A podle toho pak vybereš barvy,které potřebuješ a následně jak Ti napsal bitaxe vybereš podle převodníku barvu tvé oblíbené značky a můžeš jít na věc.Značek je dnes spousta a barvy jsou syntetické nebo třeba akrylové.Záleží na Tobě co si oblíbíš a bude Ti vyhovovat.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123344Verze : 0
S barvami Revell nemám moc zkušeností.Každý starší modelář určitě pamatuje barvy UNICOL měli několik základních odstínů a zbytek se míchal dle vlastního umu,ale ty určitě nedoporučuji.Tvoří silnou vrstvu a navíc poškozují plast.Rozhodně nebrat.Následně se v ČR objevil Humbrol i Revell.Několik barev jsem vlastnil,ale když se objevily AGAMY,tak jsem je vyzkoušel nejprve syntetické pro štetec a následně i akrylátové, to když jsem si zakoupil stříkací pistoli.Nechci Ti vnucovat svůj názor a snad se ozve někdo, kdo Revell používá a poví Ti o nich něco více.Když jsem je používal já,tak byly docela dobré,ale nebyl tak široký barevný záběr,což se již určitě změnilo.A taky podle podkladů budeš vědět jaké barevné odstíny si zakoupit a pak záleží zda Revell má v nabídce Tebou požadované odstíny.Nebo můžeš pak zkusit jiného výrobce.Myslím,že tady na foru
určitě jsou témata,která se Ti hodí.Jak stavba,tak i další věci,které radí o mnoho zkušenější než já.Klidně si to přečti je to moc zajímavé.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123357Verze : 0
Barvy Revell jsou syntetické a dnes možná už překonané (mně osobně nevyhovují ale je spousta lidí ktří jsou s nimi spokojeni), osobně bych kdybych začínal dnes začal s nějakou akrylovou barvou, tedy s něčím co se probíralo, opět osobně bych se rozhodl pro Valejo, protože s nimi mám dobrou zkušenost. Ale je spousta jiných firem a jistě mají své příznivce (oprávněně) a je třeba si vyzkoušet co ti bude vyhovovat. Dostupnost je sice důležité měřítko, ale je lepší si vybrat barvu která je opravdu dobrá, a nakupovat ji třeba přes net nebo na dobírku z nějakého obchodu než zvolit něco jen proto že je to dobře dostupné a pak se trápit s tím jak se s tou věcí dělá.
Při výběru barvy bych si seřadil hlediska asi takhle : chci akryly nebo syntetiku? má dotyčná firma dost velkou řadu pro oblast kterou chci dělat? je dostupná v ČR ? teprve pak bych řešil jestli je dostupná u mne v okolí a také samozřejmě cenu.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123358Verze : 0
No jsem začátečník, a budu barvit nejprve štětcem, takže jestli jsem to dobře pochopil budou pro mě zatím lepší ty syntetické ? Nebo se dají použít i ty akrylové ? Ptám se tak blbě, protože si chci vybrat to nejlepší ... a vy všichni s tím máte určitě spoustu zkušeností Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123360Verze : 0
To je myslím správná otázka Smile Humbrol a myslím že i revell jdou natírat a jsou syntetické, Valejo vyrábí dvě řady jednu označenou air ta je na stříkání a druhou která je na štětec, to je akryl. Jak je to třeba s Agamou nevím, kdysi jsem ji zkusil (hned na jejím začátku) a silně mi nevyhovovala takže ji neužívám. O ostatních barvách musí někdo jiný já je nepoužívám. Ony i ty syntetiky jsou dnes určeny k stříkání a natírat jdou hůř než kdysi, ale jde to s nimi.
Obecná rada pro natírání, pokud natíráš plochu vem si velký stětec, pokud se ti povede vzít takový kterým na jedno namočení natřeš vymezenou plochu (třeba křídlo) je to ta správná velikost Smile zabráníš tím flekům, ty někdy mohou vzniknout i tím že malým štětcem přejedeš už nanesenou barvu. Pokud děláš vícebarevnou kamufláž natři si nejsvětlejší barvou "základ" pak zamaskuj jako pro stříkání a natírej přes maskování (získáš tím rovnoměrnější povrch)
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123367Verze : 0
Díky, ještě jsem se chtěl zeptat na ředění barev, před pár lety jsem si dělal pár modelů letadel a barvil jsem je revellkama, ničím jsem je neředil ... byla to chyba ?
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123371Verze : 0
Alespoň teoreticky jsou barvy naředěny už v plechovce, takže je stačí rozmíchat, ale já osobně je míchám mimo protože po přidání ředidla se barva obvykle za čas zkazí (ztvrdne). Ideální je samozřejmě originální ředidlo, já ale používám něco co jsem kdysi koupil a co se jmenuje "olejovo syntetické riedidlo" Smile obvykle se na syntetiku používá nějaké ředidlo řady S6000.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123380Verze : 0
Aha, tak už v tom mám skoro jasno Smile Díky za odpovědi na moje hloupé otázky Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123385Verze : 0
Klidně se ptej, od toho tu ta rubrika je Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123528Verze : 0
Osobně jsem zásadně za používání originál ředidel. Výrobce by měl nejlíp vědět, z čeho barvy vyrobil a čím je ředit. Ale nikomu ten názor nehodlám vnucovat.SmileSmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123536Verze : 0
to Marty celkem s tebou souhlasím, problém je že se originál ředidla často nedováží (třeba Humbrolské jsem neviděl ani nepamatuju) pak ti nezbývá než experiment Sad nebo použití něčeho co už někdo vyzkoušel (to je o něco méně nebezpečné Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123537Verze : 0
Jasně, v tom máš pravdu. Ale určitě neexperimentovat.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123542Verze : 0
No já asi zkusím gunza .... ještě si nejsem úplně jistej .. ale připadají mi jako celkem dobrej kompromis ...
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123566Verze : 0
Rozumný nápad.SmileSmileSmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123570Verze : 0
Máš s nima nějaký zkušenosti ? barví se dobře štětečkem ? Smile líbí se mi přehlednost jejich stránek ... hodně člověku pomůže myslím gunze.cz
Ještě jsem uvažoval o Vallejách, ale odradilo mě, že mají špatný výběr ředidel ... na netu jsem našel snad jenom jedno a to bylo 85 ml a ještě to byl model air Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123574Verze : 0
Jen ty dobré.SmileSmileSmile Pozor, na štětec nejsou určené, max na malé plochy. Speciálně na štětec jsou Valleja. S ředidlem si nelam hlavu, buď se dají ředit Airbrush Cleanerem nebo destilkou.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123575Verze : 0
No tak tím líp ... destilka je doma vždycky Laughing škoda že Gunze není na štětečky Sad už jsem s nima celkem počítal
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123580Verze : 0
Na štětečky je, na štětce není.SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123594Verze : 0
No stejně jsi mě obrátil už na ten triplex Laughing počkej jakej je rozdíl mezi štětcem a štětečkem ???? Laughing
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123601Verze : 0
Ve velikosti.SmileSmileSmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123603Verze : 0
Myšleno tak, že na drobné části, např vyleštěné plochy tlumičů, výfuky,knipl, a co já vím ještě, se to použít dá. Na to, abys vzal štětku, strčil ji do lahvičky a chtěl natřít např.půlku křídla, ne.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123604Verze : 0
Aha .... Smile Smile Smile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#123606Verze : 0
Konzultoval jsem problematiku použití Gunze na štětec s dovozcem, firmou Eduard. Z odpovědi jsem se dozvěděl, že při použití Mr. Retarder Mild se potlačí hlavní problém, totiž rychlé zasychání barvy a zlepší se rozliv barvy. Retarderu se musí použít max 25% objemového množství. Principiálně barvu naředit trošíčku míň a přidat Retarder. Nezkoušel jsem to, ale mělo by to takhle fungovat. V posledním Modeláři píše Vlado Begera o použití výrobku Agama - zpomalovač schnutí za stejným ůčelem. Prý funguje i tahle kombinace. Opět, nezkoušel jsem, nemám ověřené.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#124458Verze : 0
Kto videl farbu od Tamiye XF65 Field Grey Confused:


Nie je moc zelená Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#130717Verze : 0
Tamiy XF65 Field Grey jsem viděl. Je podobná jako Humbrol 111. Používá se na německé uniformy. Dalo by se říci, že je šedozelená.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#189526Verze : 0
Po všech zkušenostech se zaručenými ředidly jsem se dostal až k používání originálů.Všem doporučuji.První pozitivní skušenost byla, že se zlepšila práce s barvou.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#209853Verze : 0
Objevné.SmileSmileSmileSmile.)SmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#209854Verze : 0
chtel bych se zeptat co se tyce redeni.Mam barvicky humbrol a delam stetcem bo su zacatecnik.Chtel bych se zeptat jesi je mam pri pouzivani stetce redit a v ajkym pomeru?Stalo se¨mi totiz u myho prvniho modylku,ked sem neredil udelaly se mi na nem fleky(model sem nesplich surfem a ni neumyl v jarove vode-jesi to neni spis tim co?)Dik za odpoved!
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#287967Verze : 0
Syntetické barvy (třeba Humbrol) nejsou tak háklivé na odmaštění a podobné věci jako třeba barvy ředitelné vodou. Surfacer je obecně tmel a slouží k finálnímu dokončení povrchu před stříkáním, to že sjednotí povrch i barevně je spíš druhotné. Pokud ti humbroly udělaly fleky je to buď tím že byly špatně rozmíchané (někdy se objeví různý stupeň lesku) nebo třeba to že jsi použil nevhodný štětec. tedy pokud natíráš větší plochu (třeba křídlo) štětcem nulkou, fleků se asi nezbavíš. v podstatě jde o to že rozmíchanou barvu na jednu plochu bys měl "nabrat" do štětce najednou (na křídlo stíhačky v 1/72 to klidně jde) tedy pokud barvíš plochu měl bys použít větší štětec (třeba 6), barvu pořádně rozmíchat a pak plochu natřít v jednom směru najednou, v podstatě na jedno namočení štětce. Pokud máš malý štěteček a natíráš po kouskách, objebví se ti fleky. Novější humbrolky (tak posledních 20 let) jsou ředěné na pistoli, takže je moc ředit nemusíš (spíš míň) pokud natíráš štětcem. Problém štětce je, že je práce s ním pracnější než s pistolí a samozřejmě vrstva barvy je silnější.
URL : https://www.valka.cz/Barvy-Humbrol-a-jine-t33571#288001Verze : 0